Balık pazarı Manavgat’a canlılık getirdi

Balık pazarı Manavgat’a canlılık getirdi
Balık pazarı Manavgat’a canlılık getirdi 28.02.2018 12:29

Manavgat Belediyesi tarafından yıkımına başlanan balıkhanedeki balıkçılar, yeni yerlerinden memnun olduklarını söyledi.

Yeşil alanlı kent meydanı projesi dolayısıyla balıkçılar ve balık pişiriciler Rauf Denktaş Köprüsü Örnek Mahallesi tarafındaki dükkanların oraya taşındı. Bu alan vatandaşların balıklarını alabilecekleri ve pişirtebilecekleri bir balık pazarı şekline getirildi. Taşındıkları yerden oldukça memnun olduklarını söyleyen balıkçılar, vatandaşların balık pazarına yoğun ilgi gösterdiğini belirtti.

“ÇOK MEMNUNUZ”

Konu ile ilgili açıklama yapan S.S. Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Ramazan Şahin; “Yeni yerimizden çok memnunuz. Vatandaşlarımız burayı benimsedi, yoğun ilgi var. Balık pazarının ırmak kenarında olması ve yürüyüş yolu üzerinde olması, yaya köprüsü ile geçişin sağlanabilmesi gibi birçok avantajı var. Özellikle hafta sonu burası taze balık almaya gelenler, ırmak manzarasında balık yemeye gelenlerle dolup taşıyor. Taze balık yemek isteyenleri bu güzel ortamımıza bekliyoruz” dedi.

Balık pazarının müdavimi olan vatandaşlar ise pazarın Manavgat’a canlılık getirdiğini söyleyerek; “Yolu düşen herkesin mutlaka balık pazarına uğramasını tavsiye ediyoruz” dedi.

Haber-Foto: Duygu KAYA 

 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir