Bahçeşehir Koleji’ne Manavgat’ta yoğun ilgi

Bahçeşehir Koleji’ne Manavgat’ta yoğun ilgi
Bahçeşehir Koleji’ne Manavgat’ta yoğun ilgi 01.03.2018 14:52

24 Şubat 2018 Cumartesi günü Türkiye genelinde 101 Bahçeşehir Okulu Kampüsünde 4.5.6. ve 7.sınıflar için okula kabul sınavı yapıldı.

 

 Bahçeşehir Koleji Manavgat’ta 5. 6. 7. sınıflardaki yoğunluktan dolayı sınav bu yıl sadece 4. sınıflara uygulandı.

 

ŞAMPİYONLARIN OKULU KAPILARINI YENİ ŞAMPİYON ADAYLARI İÇİN AÇTI

 

 Toplam 72 öğrenci alacak olan Bahçeşehir Koleji Manavgat Ortaokulunun sınavına 1000’e yakın öğrenci müracaat etti. Okula kabul sınavı geçtiğimiz 24 Şubat 2018 Cumartesi günü saat 10:00’da tüm Türkiye’de olduğu gibi Manavgat Kampüsünde de aynı anda yapıldı. Türkiye genelinde 29.168 öğrencinin katıldığı sınava Manavgat’ta 1000’e yakın öğrenci katıldı. Öğrenciler saat 09:30’da gözetmen öğretmenler eşliğinde içeri alındı. Sınav Matematik, Fen, Sosyal ve Türkçeden 15’er soru olarak 60 soru ve 80 dakikadan oluştu. Öğrenciler sınavdayken aynı anda okulun İngilizce zümre başkanı Sebahat Özen ve ortaokul rehber öğretmeni Emine Irmak Namlı tarafından lise konferans salonunda Bahçeşehir Koleji olarak elde edilen dereceleri, gerçekleştirmiş oldukları projeleri ,okuldaki sosyal faaliyetlerin içeriğini ,kulüp çalışmalarını ve okulun genel işleyişi hakkında öğrenci velilerini bilgilendirmek adına sunum yaptı.

 

24 Şubat Cumartesi yapılan sınav sonuçları, 28 Şubat Çarşamba günü okulun veri tabanı Stoys üzerinden mesajla öğrenci velilerine iletildi. Okula kabul sınavını geçen öğrenciler, eğitim ücreti üzerinden indirim almaya hak kazandı. İndirimli kayıtlar 31 Mart’a kadar devam edecek. Ortaokul Müdürü Şerafettin Avcı yoğun ilgiden dolayı çok teşekkür etti.

 

Haber: Duygu KAYA

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir