Bahçeşehir Anadolu Lisesi’nden ulusal başarı

Bahçeşehir Anadolu Lisesi’nden ulusal başarı
Bahçeşehir Anadolu Lisesi’nden ulusal başarı 10.02.2018 11:15

Özel Manavgat Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi, Türkiye genelinde yapılan ve her ilden katılan yüzlerce okul arasından Manavgat’ı başarıyla temsil etmenin ve Manavgat’a ulusal düzeyde bir ödül kazandırmanın haklı gururunu yaşıyor.

İstanbul’ da 3-4 Şubat 2018 tarihlerinde düzenlenen FLL (Fırt Lego League) Robotik Turnuvası’na Team Woltran takımıyla, takım koçu fizik öğretmeni Mustafa Özen sorumluluğunda yoğun bir çalışma sürecinden sonra katılan Özel Manavgat Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi “İlham Verici Takım Ödülü” kazandı.

“PROJEMİZİ ÜLKEMİZE KAZANDIRMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ”

9. ve 10. Sınıf öğrencilerinden oluşan Team Woltran FLL Robotik takımı öğrencileri, “Suyun Hidrodinamik Yolculuğu” temasına uygun olarak gerçekleştirdikleri projeyi şu şekilde anlattı;
“Kar yağışının yoğun olduğu dönemlerde çatılarda biriken karı, ısı bantlarıyla eritip kurulan düzenek yardımıyla depolamayı amaçladık. Depolanan kar suları araç yıkamada, bahçe sulamada vb. alanlarda kullanıldığında su israfının da önüne geçilmiş olunacaktır.21.yüzyılda kuraklık gerçeği düşünüldüğünde ülkemizin su kaynaklarının müsrif bir şekilde kullanılmasını engelleyecek bu projemizi ülkemize kazandırmanın gururunu yaşıyoruz.”

“BAŞARI ÇITAMIZI MANAVGAT’TA HER GEÇEN YIL YÜKSELTİYORUZ”

Özel Manavgat Bahçeşehir-Uğur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Aydın da şu şekilde görüşünü dile getirdi: “Okulumuzda bu yüzyılın eğitim ihtiyaçlarına cevap verecek çalışmalar yapıyoruz. STEM+A eğitimi ile 21.yüzyılın çağdaş eğitiminin temellerini atıyoruz. Başarı çıtamızı Manavgat’ta her geçen yıl yükseltiyoruz. Bir yandan Akademik başarılarımız artarken diğer yandan bilimsel ve sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiriyoruz. Öğrencilerimiz akademik başarılarını yükseltirken aynı zamanda sahada projeler gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşıyorlar. Geçen yıl da aldığımız FLL Robotik Ödülü’nü bu yıl da kazandık. Bahçeşehir ailesi olarak, bizlere bu gururu ve sevinci yaşatan tüm Team Voltran Robotik takımı öğrencilerimize, Takım Koçumuz Mustafa Özen’ e, Okul Müdürümüz Harun Yılmaz’ a ve bu zorlu süreçte destekleriyle her zaman yanımızda olan velilerimize teşekkür ederim. Manavgat’ın eğitimini daha da yükseklere taşımada kurumsal olarak lokomotif görevi üstlenmeye devam edeceğiz.”

Haber: Duygu KAYA 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir