Antalyalı turizmcilerden Vali Karaloğlu’na ziyaret

Antalyalı turizmcilerden Vali Karaloğlu’na ziyaret
Antalyalı turizmcilerden Vali Karaloğlu’na ziyaret19.04.2017 17:15

41’inci Turizm haftası başlangıcında Kültür ve Turizm İl Müdürü İbrahim Acar ve beraberindeki turizmciler Vali Münir Karaloğlu’nu makamında ziyaret ettiler.


Turizmcilerle bir süre sohbet eden Vali Karaloğlu; “Bu yıl turizm sezonumuz umutlarla başladı. Temenni ediyoruz ki bu sene geçtiğimiz yıllara göre daha iyi olacak. Ülkemizin buna ihtiyacı var” dedi. Turizmin milletleri birbirine yaklaştıran, toplumları kaynaştıran bir barış projesi olduğunu belirten Vali Karaloğlu, turizmin ayrıca yaşadığımız küresel sorunların ilaçlarından bir tanesi olduğunun altını çizdi. Nisan ayı verilerinin pozitif yönlü olduğuna dikkat çeken Vali Karaloğlu; “Her geçen gün daha da iyi olacağına inanıyoruz. Şehirde turizm verileri iyi olduğunda, turizmci kazandığında diğer sektörlerde doğrudan etkileniyor. Ülke olarak özellikle Antalya olarak sektörde oldukça iyiyiz. Kentimiz turizmi biliyor altyapısıyla, yetişmiş insan gücüyle oldukça iyiyiz” dedi.


“İNŞALLAH HERKESİN MUTLU OLDUĞU BİR SEZON GEÇİRİRİZ”

Vali Karaloğlu, konuşmasına; “Turizm haftaları farkındalık yaratma açısından önemli. Toplumun turizmi benimsemesi, sevmesi bakımından önemli. Ayrıca bu sene Turizm Haftası etkinliklerinde Kaş’ın seçilmesi de önemli. Ben Batı Akdeniz de turizmin gelişmesini ayrıca önemsiyorum. Bu sezon herkese başarılar diliyorum. İnşallah yılsonunda, sezon sonunda elde ettiğimiz verilerle herkesin mutlu olduğu bir sezon geçiririz. Turizm Haftamızın 41. yılı tekrar hayırlı uğurlu olsun” diye devam etti.


Vali Karaloğlu, ziyaretin sonunda il genelinde turizm konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında birinci olan öğrencilere ödüllerini verdi.

Haber Merkezi

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir