Antalya Valisi Karaloğlu; “Antalya’yı güneş, kum ve denize sıkıştırmak haksızlıktır”

Antalya Valisi Karaloğlu; “Antalya’yı güneş, kum ve denize sıkıştırmak haksızlıktır”
ANTALYA Valisi Münir Karaloğlu Manavgat'ta düzenlenen muhtarlar toplantısında, “Antalya’yı sadece denize, sadece kuma, sadece güneşe sıkıştırmak Antalya’ya yapılmış en büyük haksızlıktır” dedi.08.09.2018 10:43

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Manavgat'ın  Kızıldağ mahallesi Erağaç Yaylası’nda Şehitler Camii açılışına katıldı ve Karabük Mahallesi’nde muhtarlarla bir araya geldi. Toplantıya Vali Münir Karaloğlu’nun yanı sıra Ak Parti Antalya milletvekilleri Mustafa Köse, İbrahim Aydın, Kemal Çelik; Manavgat Kaymakamı Mustafa Yiğit, ilçe belediye başkanı Şükrü Sözen, Ak Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Manavgat İlçe Başkanı Hasan Öz’le bölge ve il müdürleri katıldı.

Vali Munir Karaloğlu Erağaç Yaylası’nda vatandaşın kendi imkanlarıyla yaptıkları camiinin açılışını gerçekleştirdiklerini ve helikopterle bölge üzerinde tur attıklarını belirterek, Beşkonak bölgesinin muhteşem olduğunu ve kanyonları yukarıdan görünce etkilenmemenin mümkün olmadığını söyledi.

Avtalya Valisi Münir Karaloğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

”Bugün bizim için gerçekten çok güzel bir gün oluyor. Biz sabah milletvekillerimizle, helikopterle çıktık, Kızıldağ’a geldik. Orada vatandaşımızın kendi imkanlarıyla yaptığı Erağaç Yaylasının camisini açtık, sonra da namazdan sonra da vatandaşla biraz sohbet ettikten sonra helikopterle buraya indik.

Arkadaşlar şunu itiraf edeyim; bölge muhteşem, kanyonları yukarıdan görünce etkilenmemek mümkün değil. Ben geldiğim günden beri şunu ifade ediyorum; Antalya’yı sadece denize, sadece kuma, sadece güneşe sıkıştırmak Antalya’ya yapılmış en büyük haksızlıktır. Bunlar Antalya’da var, eyvallah. Antalya bundan daha çok, daha önemli bir yer. Sadece deniz, kum ve güneş değil. İşte bir Köprülü Kanyon, belki eşi ve benzeri yok. Yaz aylarında, Temmuz’da, Ağustos’ta, Eylül’de raftingi dünyanın heryerinde yapamazsınız. Ama bu kanyonda neredeyse yılın 12 ayında rafting yapabileceğiniz bir doğal güzellik ve suyumuz var. Kanyonumuz var, ormanımız var, tarihimiz var, antik şehrimiz var. Bütün güzelliklerimiz var.

Daha çok tanıtmak, daha çok ekonomiye katkı sunacak hale getirmek, bu bölgede hepimizin görevidir, bunu yapmaya devam edeceğiz.

Antalya’nın sadece sahillerden ibaret olmadığını, Antalya’nın arkasında, Torosların arka yamaçlarında başka bir Antalya, başka bir dünya olduğunu, çok kadim bir medeniyet ve bir Yörük kültürü olduğunu hiç bıkmadan usanmadan anlatmaya devam etmemiz lazım.

Biz geçen sene Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’nun başkanlığında yapmış olduğumuz muhtarlar toplantısında söz verdiğimiz gibi, o gün Beşkonak bölgesinde çok sorun konuşuldu, kadastro denildi, milli park dendi, imar dendi, su dendi bir çok sorunla yüzleşmiştik. Bölge müdürlerimizle, il müdürlerimizle gelelim bölgede Beşkonak’ta muhtarları dinleyelim, yerinde görelim dedik. Gitmediğiniz, görmediğiniz yer sizin değildir denir, Aynel yakin görmeden problemleri anlayamazsınız. Birileri gelse saatlerce saatlerce köprülü kanyonu anlatsaydı, benim az önce helikopterle gördüğüm, kendi müşahede ettiğim, aynel yakin gördüğümü bana vermesi mümkün değil. Onun için gelip yerinde görmek, yerinde sorunları dinlemek biz idareciler için önemli bir konu.

Ben artık Beşkonak bölgesini biliyorum, Köprülü Kanyonu biliyorum, bu bölgeyle ilgili hangi konuyu konuşsam, hangi problemi dinlesem daha sağlıklı dinleyebilirim.

Onun için biz ilimizin her köşesini gezmeye, yaylaları gezmeye, köylerimize ulaşmaya devam ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız her hafta Ankara’da Türkiye’nin dört bir tarafından muhtarları topluyor. Muhtarlarımızı dinliyor, onlara yaklaşık 1 saat konuşma yapıyor ve bize de talimatları var, ‘Muhtarlarımız bizim memleketin en ücra köşelerinde devletimizle milletimiz arasında son halkadır. Muhtarlarımızı dinleyin, muhtarlarımızın problemleriyle yakından ilgilenin.’ Yine İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun ‘Valiler, her ay mutlaka bir ilçede muhtarlarla bir araya gelsin’ diye talimatları var. Muhtarlarımız, vatandaşla devlet arasındaki köprü, Onların bize taşıdığı problemler milletin problemi, bizde milletin problemini çözmek için varız" dedi.

Toplantıda muhtarlar mahallelerinde yaşanan sorunları Vali Münir Karaloğlu’na anlattı.

Haber: Taner durak 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir