Antalya rüştünü ispat etmiş bir destinasyondur

Antalya rüştünü ispat etmiş bir destinasyondur
2019 Uluslararası Kongre ve Konvansiyon Birliği (ICCA) Toplantısı Vali Karaloğlu başkanlığında gerçekleşti.19.02.2019 15:24

Doğu Akdeniz’in başkenti Antalya’nın dünyanın en çok bilinen turizm destinasyonlarından bir tanesi olduğuna değinen Vali Karaloğlu, 2018 yılında 14 milyona yakın turisti Antalya’da ağırladıklarını vurguladı.


Toplantıda konuşan Vali Münir Karaloğlu, “Antalya 650 km sahil bandı, 200 mavi bayraklı plajı, muhteşem koylarıyla sahil boyunca serpilmiş 400 e yakın antik şehriyle, tiyatrosuyla, doğasıyla ve iklimiyle gerçekten eşsiz bir destinasyondur. Antalya’da 404, 5 yıldızlı otelimiz, bu otellerde muhteşem kongre ve konferans salonlarımız mevcut ve yenileri de inşa ediliyor. Yaklaşık 210 bin koltuk oturma kapasitesi olan muhteşem salonlarımız var. Bugüne kadar Antalya çok önemli uluslararası kongreleri ve konferansları başarıyla gerçekleştirmiş bir şehirdir. Bu konuda rüştünü ispat etmiş bir destinasyondur” dedi.


Antalya’nın muhteşem bir turizm alt yapısına sahip olduğunu ifade eden Vali Münir Karaloğlu, Antalya’da turizmi çeşitlendirerek sezonu uzatma konusunda kongre ve konferans turizmi üzerinde yoğun çalışma içinde olduklarını söyledi.


ANTALYA PEK ÇOK ALTERNATİFİ İÇİNDE BARINDIRIYOR
Antalya’ya kongre ve konferans için gelindiğinde dahi pek çok alternatifin olduğuna değinen Vali Karaloğlu, “Otelinizin bitişiğinde golf oynama şansınız var. Otelinize çok yakın mesafede dünyanın en önemli arkeoloji merkezleri Perge, Aspendos gibi antik şehirler ve tiyatrolar var. Akdeniz lezzetlerini tatma fırsatınız var. Çok önemli bir gastronomiye sahibiz.  Kısaca Antalya, toplantıların yanında çok farklı etkinlikleri de aynı anda yapabileceğiniz bir destinasyondur” dedi.


Antalya’da turizmin barış dilini kullanarak şehirde ki huzur, barış ve kardeşlik ortamını muhafaza ettiklerini belirten Vali Karaloğlu, “Turizmi geliştirmek, turizmi çeşitlendirmek ve turizmi 12 aya yaymak istiyoruz. Bu yüzden Antalya Kongre Bürosu’nun ICCA ile yapmış olduğu çalışmaları şehrimiz açısından önemsiyoruz ve destek veriyoruz” şeklinde konuştu.


Toplantıların, Akdeniz havzasında, Antalya’da kongre ve konferans turizminin gelişmesine vesile olmasını temenni eden Vali Münir Karaloğlu, konukların Antalya’da kaldıkları süre içerisinde gönüllerince zaman geçirmesini ve Antalya’yı keşfetmelerini istedi.

HABER MERKEZİ

 

 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir