Antalya Hatalı Sürücüye 'Kırmızı Düdük' Uygulaması

Antalya Hatalı Sürücüye 'Kırmızı Düdük' Uygulaması
Kurban Bayramında olası trafik kazalarının önüne geçebilmek için İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü'nün 81 ilde hayata geçirdiği 'Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük' uygulaması, Antalya'da da başladı.18.08.2018 08:53

Kurban Bayramında olası trafik kazalarının önüne geçebilmek için İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü'nün 81 ilde hayata geçirdiği 'Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük' uygulaması, Antalya'da da başladı. Uygulamada araçlardaki çocuklara kırmızı düdük, tişört, şapka ve broşür dağıtıldı.

 

Kurban Bayramı tatilinde sürücülerin güvenli yolculuk yapmasına katkıda bulunmak için Antalya Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, Muratpaşa ilçesinde 'Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük' uygulaması yaptı. Trafik polisleri, uygulamada durdurulan araçlardaki çocuklara ebeveynlerinin kural ihlali yapıp yapmadığını sordu. Çocuklara kural ihlali yapmaları halinde kendilerinin de temsili trafik polisi olabileceğini hatırlatan polisler, çocuklara kırmızı düdük, tişört, şapka ve broşür verdi. Trafik polisleri ayrıca, araçta bulunan çocuklardan aşırı hız yapılmaması yönünde ebeveynlerini uyarmalarını, gerekirse verilen düdüğü çalmalarını istedi. Görevliler, emniyet kemeri kullanımının önemini, yolculuk esnasında cep telefonuyla konuşmanın kazaya neden olabileceğini de aktardı. Trafik polisleri, bu sayede olası trafik kazalarının önüne geçmeyi amaçladıklarını söyledi.

 

Uygulamayı takip eden Trafikten Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Nurettin Şengül, Bu uygulama, en değerli varlıklarımız olan çocuklarımızı trafik konusunda duyarlı hale getirip, hatalı sürücünün anne babası olması halinde uyarmasını amaçlıyoruz. Çocuklarımızdan bir uyarı gelmesi halinde normalin üstünde etki yaptığını görmemizden dolayı bu proje başlatıldı. Biz çocuklarımıza güveniyoruz, onlar bu işe el atarsa trafik kazalarının bu sene hiçbir şekilde olmayacağını düşünüyoruz. Çocuklarımıza bu görevi anlatarak onları birer trafik polisi ilan edeceğiz. ve inşallah çocuklarımız sayesinde kazasız belasız bir bayram geçireceğiz dedi.

 

Hatalı sürücüye kırmızı düdük uygulamasını yerinde ve doğru bulduklarını söyleyen sürücüler de emniyet görevlilerine teşekkür etti. Uygulama sırasında önce tedirgin olan çocuklar ise uygulamanın amacını öğrendikten sonra polis ekiplerine tebessüm etti.

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir