Antalya Emniyeti’nden “Göçmen Kaçakçılığı “Kiralık Araç Firmaları” ve “Günübirlik Kiralanan Evler” uygulaması

Antalya Emniyeti’nden “Göçmen Kaçakçılığı “Kiralık Araç Firmaları” ve “Günübirlik Kiralanan Evler” uygulaması
Antalya’da günübirlik kiralanan evler, araç kiralama firmaları ve göçmen kaçakçılığına yönelik uygulama gerçekleştirildi. 1 aranan şahıs yakalandı, 73 Suriye Uyruklu şahsa kayıt altına alındığı illere gitmesi konusunda tebliğ tebellüğ tutanağı düzenlendi. 30.07.2019 15:01

 Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş, Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti ile Mücadele Daire Başkanlıkları ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlıkları koordinesinde, günübirlik kiralanan evler, araç kiralama firmaları ve göçmen kaçakçılığına yönelik ülke genelinde denetim uygulaması gerçekleştirildi.

 

Antalya genelinde İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı 51 ekip, 528 personelin katılımıyla “Göçmen Kaçakçılığı “Kiralık Araç Firmaları” ve “Günübirlik Kiralanan Evler” uygulamaları yapıldı.

 

“Günübirlik Kiralanan Evler”

261 günübirlik konaklama yeri, 140 kiralık araç firması kontrol edilmiş, 6 günübirlik konaklama yerine kayıt dışı faaliyet göstermekten 88 bin 230 TL, 12 günübirlik konaklama yerine konaklayan kaydı yapmamaktan 88 bin 224 TL idari para cezası uygulandı.

 

“Kiralık Araç Firmaları”

13 kiralık araç firmasına kiralık araç kaydı yapmamaktan toplam 100 bin 906 TL, 1 kiralık araç firmasına kayıt dışı faaliyet göstermekten 15 bin 525 TL olmak üzere toplam 292 bin 885 TL idari para  cezası uygulanmış, 6 günübirlik konaklama yerinin, 1 kiralık araç firmasının kayıt altına alınması sağlandı. 

 

“Göçmen Kaçakçılığı”

 554 yabancı olmak üzere toplam 1.331 şahıs sorgulandı, 1 şahsın aranan (Kamu Kurum ve Kuruluşlarından Hırsızlık Suçu) şahıslardan olduğu tespit edildi. 15 araca toplam 8 bin 926 TL cezai işlem uygulandı. 73 Suriye Uyruklu şahsa kayıt altına alındığı illere gitmesi konusunda tebliğ tebellüğ tutanağı düzenlendi ve başka herhangi bir suç ve suç unsuruna rastlanmadığı belirtildi.

 

Antalya İl Emniyet Müdürlüğü tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Türk Polis Teşkilatı olarak günübirlik evler ve kiralık araç firmalarının denetlenmesi ve ulusal/uluslararası güvenliğin sağlanması bakımından yasadışı göçmen kaçakçılığı ile mücadelemizi yasal sınırlar içerisindeki görev, yetki ve sorumluluklarımıza bağlı kalarak bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da tavizsiz bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz” denildi.

HABER MERKEZİ

 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir