Antalya’da FETÖ operasyonları devam ediyor

Antalya’da FETÖ operasyonları devam ediyor
Antalya’da FETÖ operasyonları devam ediyor 11.11.2017 12:54

 

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan basın açıklamasında; içerisinde fizyoterapist ve serbest meslek mensubu olan ve BYLOCK kullandığı tespit edilen 10 şüpheli, kolluk işlemlerinin ardından Cumhuriyet Başsavcılığınca ifadeleri alındıktan sonra şüpheliler hakkında TCK 314/2 maddesi kapsamındaki eylemleri iddiasından tutuklanmaları talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.

 

 Antalya 4. Sulh Ceza Hakimliğince tamamlanan sorgularının ardından şüpheli 6 kişi hakkında TCK 314/2 maddesi kapsamındaki eylemleri iddiasından tutuklanmalarına karar verilerek konumlarına uygun kapalı ceza infaz kurumuna gönderildikleri, şüpheli 4 kişi hakkında ise Antalya 4. Sulh Ceza Hakimliğince adli kontrol kararı verildiği hususları belirtildi.

 

11 ŞÜPHELİ YAKALANDI

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü Üyesi Olmak ve Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma” suçlarından yürütülen soruşturmalar kapsamında; içerisinde doktor, avukat, araştırma görevlisi, sekreter olan ve BYLOCK kullandığı tespit edilen 11şüpheli, kolluk işlemlerinin ardından Cumhuriyet Başsavcılığınca ifadeleri alındıktan sonra şüpheliler hakkında TCK 314/2 maddesi kapsamındaki eylemleri iddiasından tutuklanmaları talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.

 

Antalya 4. Sulh Ceza Hakimliğince tamamlanan sorgularının ardından şüpheliler S.D., D.G., A.C., K.T., M.S., Z.B.Y., H.A., T.T., H.Ş., S.N., M.Ş.T. hakkında TCK 314/2 maddesi kapsamındaki eylemleri iddiasından tutuklanmalarına karar verilerek konumlarına uygun kapalı ceza infaz kurumuna gönderildi.

 

17 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince gerçekleştirilen eş zamanlı operasyon ile ilgili olarak 24 kişi hakkında başlatılan soruşturma kapsamında; 17 şüpheli tutuklandı, 4 şüpheli hakkında adli kontrol kararı verildi. 2 şüphelinin kolluktaki işlemleri devam ediyor. 1 şüpheli hakkında ise arama ve yakalama çalışmaları devam ediyor.

 

Haber Merkezi

 

 

 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir