Antalya’da araç ve motosikletlere yönelik uygulama yapıldı

Antalya’da araç ve motosikletlere yönelik uygulama yapıldı
Antalya İl Emniyet Müdürlüğü, sabit uygulama noktalarında ve özellikle motosiklet yedek parça satış ve tamiri yapan sanayi bölgelerinde araç ve motosikletlere yönelik uygulama yaptı. Uygulamada 741 motosiklet sorgulandı.06.08.2019 14:48

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün talimatı ile Antalya İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri motosikletler ve araçlara yönelik olarak sabit uygulama noktalarında ve özellikle araç, motosiklet yedek parça satışı ve tamiri yapan sanayi bölgelerine paket servisi yapan motosikletli kuryelere yönelik seyir halinde olmak üzere “Araç ve Motosiklet Uygulaması” gerçekleştirdi.

 

Yurt genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen uygulamaya Antalya’da farklı birimlerden toplam 412 personel, 133 ekip katıldı. Şehir merkezlerinde önceden tespit edilen 80 uygulama noktasında şüpheli şahıs ve araçlar üzerinde arama, kimlik kontrolü ve plaka sorgulaması yapılan uygulamaların sonucunda 892 kişi sorgulandı ve arandığı tespit edilen 1 kişi yakalandı.

 

Yapılan uygulamada, 741 motosiklet sorgulandı, 1 tescilsiz motosiklet, 2 hacizli yakalamalı motosiklet yakalandı, 7 motosiklet trafikten men edildi. 89 motosikletliye kasksız kullanmaktan işlem yapıldı ve 152 motosiklete 251 bin 961 TL cezai işlem uygulandı. 150 araç sorgulandı, 1 hacizli yakalamalı araç yakalandı ve 17 araca 14 bin 977 TL cezai işlem uygulandı. Ayrıca 13 iş yerinde arama yapıldı ve suç unsuruna rastlanmadığı belirtildi.

 

Antalya İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması amacıyla bu zamana kadar yapmış olduğumuz çalışmalarımız aynı kararlılıkla bundan böylede devam edecektir” denildi.

HABER MERKEZİ

 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir