Antalya’da 32 araç Change çıktı

Antalya’da 32 araç Change çıktı
Antalya İl Emniyet Müdürlüğü 32 araçta kriminal inceleme yaptı. İnceleme sonucunda 32 araç Change çıktı. Araçların gerçek kimliklerinin tespitine yönelik çalışmalarda 20 aracın çalıntı, 12 aracın ise yakalama kararı ve hacizli olduğu tespit edildi.14.06.2019 14:42

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlığı Büro Amirliği görevlileri tarafından 2019 yılı ilk 6 aylık programı içerisinde change ve çalıntı otoların tespit edilerek şüphelilerinin yakalanmasına yönelik çalışma yaptı. Yapılan çalışmalar sonucunda 32 araçta kriminal inceleme yaptı. İnceleme sonucunda 32 araç Change çıktı. Araçların gerçek kimliklerinin tespitine yönelik çalışmalarda 20 aracın çalıntı, 12 aracın ise yakalama kararı ve hacizli olduğu tespit edildi.

 

Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ve Oto Hırsızlığı Büro Amirliği görevlileri, toplam 32 aracın kuvvetli şüphe ile Kriminal incelemesini yaptırarak, inceleme sonucunda, çalıntı olan araçların üzerlerindeki kimlik bilgilerinin yok edilip halen trafikte olan başka araçların şasilerini nakletmek suretiyle change yapıldığını belirledi. Araçların gerçek kimliklerinin tespitine yönelik yapılan araştırmalarda, 20 aracın değişik illerden çalıntı olduğu, 12 aracın ise hacizli ve yakalamalı araçlardan olduğu tespit edildi.

 

Proje kapsamında toplam 11 şüpheli şahsa “Resmi Belgede Sahtecilik ve Oto Hırsızlığı” suçlarından adli işlem yapıldı ve soruşturmanın devam ettiği açıklandı.

HABER MERKEZİ

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir