Antalya’da 2017-2018 eğitim öğretim yılı toplantısı yapıldı

Antalya’da 2017-2018 eğitim öğretim yılı toplantısı yapıldı
Antalya’da 2017-2018 eğitim öğretim yılı toplantısı yapıldı03.02.2018 12:17

2017-2018 eğitim öğretim yılı değerlendirme toplantısı Vali Münir Karaloğlu başkanlığında yapıldı. Bu yıl okullar için geliştirilen projeler ve alınan tedbirler değerlendirildi.


Vali Karaloğlu, başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya İl Emniyet Müdür Celal Uzunkaya, İl Milli Eğitim Müdür Yüksel Arslan, İl Jandarma Komutanlığı Tuğgeneral Cengiz Yıldız ve çok sayıda kurum ve kuruluş temsilcisi katıldı. Toplantıda Vali Karaloğlu, öğrencilerin 2 haftalık tatil sürelerinin tamamlandığını belirterek, eğitim öğretim yılının bahar döneminin başlayacağını hatırlattı. Vali Münir Karaloğlu, güvenli okul, okul kantinleri ve son olarak okul servisleri konusunda yapılan çalışmalar, tedbirler ve alınacak kararların konuşulacağını söyledi. 

OKULLARIN GÜVENLİĞİ ÇOK ÖNEMLİ”
Türkiye'nin genelinde Milli Eğitim Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’nın ortak protokolüyle güvenli okul projesinin uygulandığını aktaran Karaloğlu, burada amaçlarının okulların ve çevresinin kötü niyetli insanlar uzak tutmak olduğunu belirtti. Vali Karaloğlu, okulların çevresinde çocukları kötü alışkanlıklara itebilecek insanlardan uzak tutabilmek için iki bakanlığın protokol imzaladığını kaydederek, "Türkiye genelinde bin okul kent güvenliği sistemine entegre ederek, okul ve çevresinin 24 saat kamera sistemiyle izlenecek. Antalya'da da okullarımız, birinci, ikinci ve üçüncü önceliği olan okullar diye gruplara ayırdık. Bunların 16 tanesini bakanlığımız kent güvenlik sitemine entegre etti. Bizim amacımız en kısa zamanda bütün okulların entegresini bir an önce yapmak" dedi. 

KANTİNLERİN DENETİMİ YAPILIYOR”
Okul kantinleri konusunda da hassasiyet gösterdiklerini ifade eden Karaloğlu, okul kantinleriyle ilgili Milli Eğitim, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığının ortaklaşa çıkarmış olduğu bir yönetmeliğinin olduğunu ve bu yönetmeliğe uygun denetlemelerin çok sık bir şekilde yapılacağını ifade etti. 


“OKUL SERVİSLERİNDE YENİ DÜZENLEME”
Vali Karaloğlu, okul servisleriyle ilgili pek çok toplantı gerçekleştirdiklerini ve bazı kararlar aldıklarını bu kararların 2018-2019 eğitim öğretim yılında tam olarak hayata geçireceklerini söyledi. Yönetmelikte ki bazı kararların hemen uygulanacağını vurgulayan Karaloğlu, şunları söyledi: "Her hangi bir suça bulaşmış insanlar okul servislerinde şoför olamazlar. Biz bu konuyla ilgili hazırladığımız genelgeyi şimdi hem merkezde hem de ilçelere gönderiyoruz. Emniyetimize, Jandarmamıza soracağız eğer o yönetmelikte sayılan suçlardan birisini şoförler işlemişse 'sen bu şoförle öğrencimizi taşıyamazsın, sen bizim kriterlere uygun şoför bul bize' diyeceğiz. Okul servisleri bize bildirdiği şoför dışında kimseyi çalıştıramaz, çalıştırmak istediği takdirde bize bildirecek ve gerekli araştırmalar sonunda uygun ise izin vereceğiz. Bu konuda okul yöneticilerinin okula gelen servisçileri görmesini arzu ediyoruz."


Toplantıda güvenli okul, okul kantinleri ve okul servisleriyle ilgili kararlar alacaklarını belirten Karaloğlu, alınacak kararların ikinci eğitim-öğretim döneminde öğretmen, öğrenci ve velilere hayırlı olmasını diledi.

Haber Merkezi

 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir