Antalya’da 15 Temmuz Bir Diriliş Destanı konferansı

Antalya’da 15 Temmuz Bir Diriliş Destanı konferansı
Antalya’da 15 Temmuz Bir Diriliş Destanı konferansı13.07.2017 14:37

Antalya’da ‘Darbe ve Vesayete Karşı 15 Temmuz Bir Diriliş Destanı’ adlı konferans düzenlendi.

15 Temmuz Diriliş Platformu tarafından düzenlenen ve Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten ile Gazeteci-Yazar Serdar Arseven'in konuşmacı olarak katıldığı konferans Antalya Kültür Merkezi Aspendos Salonunda düzenlendi. Konferansa, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Ak Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Antalya İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Ak Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, 15 Temmuz Diriliş Paltformu Başkanı Bekir Asri, 15 Temmuz şehidi polis memur Muhammet Oğuz Kılınç'ın ailesi, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

"HER SELA DİNLERKEN TÜYLERİM DİKEN DİKEN OLUYOR"

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan konferansta konuşan Vali Münir Karaloğlu, 15 Temmuz'da toplumu ayağa kaldıran Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısının ve okunan selaların olduğunu kaydetti. "Biz hep selaları ölüler için okunduğunu bilirdik" diyen Karaloğlu, "Selalar bu topluma ölüleri hatırlatırdı. İlk defa 15 Temmuz gecesi selalar dirilişin müjdecisi olmuştur" ifadelerini kaydetti. 15 Temmuz'dan sonra selaların dirilişin sembolü olduğuna işaret eden Karaloğlu, "Ben 15 Temmuz gecesinden bu yana selaları farklı dinliyorum. Her sela dinlerken tüylerimin diken diken olduğunu hissediyorum. Artık bu topraklarda selalar dirilişin, ayağa kalkmanın, zulme başkaldırmanın, millete silah doğrultanlara milletin haykırışının sembolü olmuştur" dedi.

"15 TEMMUZ'U UNUTTURMAYACAĞIZ"

15 Temmuz Diriliş Platformu Başkanı Bekir Asri de, 15 Temmuz'u unutturmaya çalışanlara inat platform olarak gayret sarf ettiklerini söyledi. Asri, "Bir kez daha birliğimizi bozmaya, Türkiye'ye diz çöktürmeye çalışan küresel odakların maşası FETÖ, PKK, DAEŞ, DHKP-C gibi ne kadar örgüt varsa aynı şuurla meydan okuyoruz" dedi.

Konuşmaların ardından 15 Temmuz'la ilgili video gösterimi yapıldı. Gösterim sonrası ise Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten ve Gazeteci-Yazar Serdar Arseven, 15 Temmuz gecesi ve sonrasındaki süreçle ilgili konuşma gerçekleştirdi.

Haber Merkezi

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir