Anadolu Gençlik Derneği yaz kursu düzenliyor

Anadolu Gençlik Derneği yaz kursu düzenliyor
Anadolu Gençlik Derneği yaz kursu düzenliyor15.06.2017 11:10

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Manavgat Temsilciliği, 3 Temmuz - 11 Ağustos tarihleri arasında hem dini hemde sosyal-kültürel faaliyetlerin yer aldığı yaz kursu düzenliyor.

 

Anadolu Gençlik Derneği’nin tüm Türkiye’de okulların kapanması ile birlikte organize ettiği Yaz Etkinlikleri 2017 programı Ramazan Bayramından sonra başlıyor. Okulların tatil olmasıyla birlikte AGD Manavgat Temsilciliği’de Ramazandan sonra 03 Temmuz – 11 Ağustos tarihleri arasında 6 haftalık bir yaz kursu düzenleyecek. Tecrübeli eğitimciler tarafından öncelikle ahlaki ve manevi eğitimlerin verileceği kursta, yüzme, gezi, piknik ve yarışmaların olacağı sosyal-kültürel faaliyetler de gerçekleştirilecek.

 

“HEM EĞLENECEKLER, HEM DE KUR’AN-I KERİM VE TEMEL DİNİ EĞİTİMLER ALACAKLAR”

Anadolu Gençlik Manavgat Temsilcisi Mehmet Gayretli, her sene olduğu gibi bu senede eğlenerek öğrenme faaliyeti düzenleyeceklerini belirterek, “Öğrencilerimiz etkinliklerle hem eğlenecekler, hem de Kur’an-ı Kerim ve temel dini eğitimler alacaklar. Yaz etkinlikleri içerisinde Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma, ezan okuma, siyer, esmaül hüsna, ilmihal, örnek şahsiyetler, peygamberler tarihi, İslam coğrafyası ve temel dini bilgiler dersleri verilecek. Kayıt yaptıran öğrencilerimize kurs kitapları, çanta, tişört ve şapka ücretsiz olarak verilecektir. Sabah 09.00’da başlayacak derslerimiz 16.00’da sona erecektir. Haftada 2 gün öğleden sonra öğrencilerimiz çeşitli geziler, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere katılabilecekler. Toplam 6 hafta sürecek yaz kursumuzda, öğrenciler Manavgat Anadolu İmam Hatip Lisesi okul binasında eğitim görecekler. Müracaatlar Manavgat İmam Hatip yanındaki Anadolu Gençlik binamızda yapılacaktır. Sınırlı sayıda kontenjanımız olup, velilerimizi çocuklarını programımıza kayıt etmeleri için davete diyoruz. Bilgi ve kayıt için 0242 746  0 333 ve 0532 688 84 84  numaralardan bizlere ulaşabilirler” dedi.

 

Haber Merkezi

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir