Aman dikkat !

Aman dikkat !
Aman dikkat !10.03.2018 11:57

Ülkede motosiklet kazaları her geçen gün artmaya devam ederken, Manavgat’ta kazaya davetiye çıkaran görüntüler de ortaya çıkmaya devam ediyor.

Bir vatandaşın trafikte denk geldiği manzarayı bize iletmesi sonucu ortaya çıkan olayda, D 400 karayolunda seyir halindeki bir motosikletin sürücüsünün çocuk olduğu görülüyor. Daha ilkokul öğrencisi olduğu anlaşılan çocuk, sırtında çantası büyük ihtimalle ya okula gidiyor, ya da okuldan eve geliyor. Her ne kadar kask takmış olsa da bu küçük çocuk göz göre göre tehlikeye atılmış durumda.

“ÇOCUKLARINIZA MOTOSİKLET VERMEYİN”

Bu olayı görüntüleyen vatandaş konuyla ilgili olarak şunları dile getirdi; “D 400 karayolunda seyrederken bu küçük çocuğu motorun üstünde görünce, görüntülemeden edemedim. Çünkü çocukları bu tehlikeye nasıl göz göre göre atıyorlar aklım almıyor. Motosiklet zaten tehlikeli bir araç, çocuk yaşında insanların bu tehlikeye atılmasına göz yumulmamalı. Buradan ailelere sesleniyorum, hangi mantık ile çocukların altına motor veriyorsunuz. Yetkililerin ailelere büyük cezalar vermesi lazım bu konuda. Lütfen çocuklarımızı bu gibi tehlikelerden koruyalım. Motosiklet kazalarında bir sürü genci, çocuğu kaybettik, hepimizin ciğeri yandı. Artık bu konuda bilinçli olalım” dedi.

Haber: Duygu KAYA

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir