Alanya’da 1.80, Manavgat’ta 2.25

Alanya’da 1.80, Manavgat’ta 2.25
Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya’da yaptığı ikinci kez toplandığı UKOME toplantısında çıkan karar ile Alanya’daki öğrenciler halk otobüslerine 2.25 yerine 1.80 TL’ye binecek. Manavgat’ta ise öğrenci ücretleri 2.25 TL’den devam ediyor. 16.11.2019 13:24

Göreve geldiği tarihten bu yana çeşitli eleştirilere maruz kalan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Alanya’da öğrencilerin halk otobüs ücretlerinde indirim uyguladı. Alanya’da yapılan UKOME toplantısında öğrencilere halk otobüsü 2.25 TL’den 1.80 TL’ye indirildi. Manavgat’ta ise öğrenciler halk otobüslerine 2.25 TL ücret ödemeye devam ediyor.

Alanya’da UKOME’nin yaptığı toplantıda, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in talimatı ile sorunların tespiti, planlanması ve çözümü için çalışma gerçekleştirdi. UKOME alt komisyonu, Alanya’daki halk otobüsü ücretlerinin Antalya ile aynı olmasını kararlaştırarak, öğrenci ücretlerini 2.25 TL’den 1.80 TL’ye indirdi. Buna göre Alanya’daki öğrenciler kararın 20 Kasım’da yapılacak UKOME Genel Kurul’undan geçmesinin ardından halk otobüslerine 2.25 lira yerine 1.80 lira bilet parası ödeyerek binecekler.  

Alanya’da öğrencilere uygulanan indirimin Manavgat’ta uygulanmaması ise soru işaretlerinin oluşmasına neden olurken, “Alanya’ya var da bize yok mu?” yorumları yapıldı.

HABER MERKEZİ

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir