AKTARMASIZ ULAŞIM DÖNEMİ BAŞLADI

AKTARMASIZ ULAŞIM DÖNEMİ BAŞLADI
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in Antalyalılara müjdesini verdiği aktarmasız ulaşım dönemi başladı. Artık Antalyalılar özellikle kırsal bölgelerden hastanelere, otogara ve kent merkezine tek araçla ulaşıyor.25.08.2014 11:37

Seçimden önce verdiği sözleri, göreve gelmesinin hemen ardından birbiri ardına yerine getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, aktarmasız ulaşım dönemini başlattı. Türel’in geçtiğimiz günlerde müjdesini verdiği aktarmasız ulaşım dönemi bugün başladı. Antalyalılar istediklere yere tek otobüs  ile gidebilecek. Çok az hatta teknik nedenlerle aktarma yapılacak. Teknik nedenler ile aktarma yapılmak zorunda kalan hatlar ise yüzde yirmiyi geçmeyecek. Bu hatlarda da en fazla bir aktarma yapılacak.

TÜREL: AKTARMASIZ ULAŞIM BAŞLIYOR

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel “Antalya’nın kırsal kesiminden merkeze hastanelere otogara yeni yaptığımız düzenleme ile bütün vatandaşlarımızın aktarmasız bir şekilde ulaşmasını sağlayacağız. Son rötuşlar yapılıyor. Bu hafta içerisinde ulaşım komisyonu ilgili odalar, meslek birlikleri ile son görüşmeler yapılacak. Önümüzdeki hafta yapılacak UKOME toplantısından sonra aktarmasız ulaşım başlayacak. Antalyalı vatandaşlar yüzde 80 aktarmasız ulaşımla Antalya’nın doğusundan batısına ulaşabilecek. Bazı hatlarda yüzde 20’sini geçmeyecek şekilde teknik nedenlerle en fazla bir araç değişimi söz konusu olacak. Geçmişte olduğu gibi çok kısa mesafelerde iki ya da 3 araç değiştirmek zorunda kalınmayacak” demişti.

 

VATANDAŞ İSTEDİ TÜREL YAPTI

 

Yerel seçim çalışmaları sırasında Antalyalılar, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’den aktarmalı ulaşım dönemini bitirmesini istemişti. Türel’in ziyaret ettiği Toptancılar halinde çalışan bir kadın “senden tek bir şey istiyorum. Aktarmalı ulaşımı kaldır. Özellikle ihtiyarlarımız tek başına hastaneye gidemiyor. Bir yeren bir yere gitmek için 3 otobüs değiştiriyoruz. Bunu istiyorum. Başka da bir şey istemiyorum” demişti.

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir