AGEM’den Suriye’deki katliama sessiz protesto

AGEM’den Suriye’deki katliama sessiz protesto
AGEM tarafından bu yıl 2’incisi düzenlenen Uluslararası II. Akdeniz Kültür ve Sanat Festivali kapsamında dernek tarafından Side Liman’ından Suriye’deki katliamı protesto etmek amacıyla denize beyaz çelenk bırakıldı.29.08.2013 16:36
Anadolu Gençlik Eğitim Merkezi, gençlik ve Spor Kulübü Halk Oyunları Derneği (AGEM) bu yıl 2’incisini düzenledikleri Uluslararası II. Akdeniz Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Suriye’deki katliamı sessiz protesto etti.

Manavgat’a bağlı Yavrudoğan Köyü’nde 31 Ağustos`ta Uluslararası II. Akdeniz Kültür ve Sanat Festivali ile ilgili olarak AGEM tarafından kahvaltılı basın toplantısı düzenlendi.

Basın toplantısında konuşan AGEM Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Hakan Gören, “Bu yıl düzenlediğimiz Uluslararası II. Akdeniz Kültür ve Sanat Festivali’ne, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti haricinde 7 ülkeden de katılım olacak. Toplamda 400 kişilik bir festival yapacağız. Aslında festivalimiz bugün başlayacaktı. Ancak Suriye`de yaşanan olayları ve masum çocukların kadınların ve sivillerin öldürülmesini protesto etmek için programda değişiklik yaptık. Bugün burada Suriye`deki katliamı protesto etmek için minik çocuklarımız saflığın sembolü olan beyaz çelengi Side sahiline bırakacak ve sessiz bir şekilde Sema gösterisi sunacak. Artık büyük din liderlerinin bu katliamlara dur demesini istiyoruz. Amerika, Almanya, Çin, Fransa, İngiltere, Türkiye, Rusya gibi çok uluslu güçler lütfen insanlık adına, bu trajediye müdahale edin. Suriye’deki bu katliama sessiz kalmayın diyor. Katliamda ölen Müslüman kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz” dedi.

Basın toplantısının ardından Side Liman’ından denize minik semazenler tarafından beyaz çelenk bırakıldı. Semazenler Side Meydanı Atatürk heykeli önünde müziksiz sema gösterisi sundu.

 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir