AESOB, Kaymakam Yiğit ve Başkan Sözen’i ziyaret etti

AESOB, Kaymakam Yiğit ve Başkan Sözen’i ziyaret etti
AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit ve Belediye Başkanı Şükrü Sözen’i ziyaret ederek esnaf ve sanatkarların Pandemi sürecindeki durumları hakkında değerlendirmelerde bulundu. İlçelerde bulunan Oda Başkanları ile görüşmeler gerçekleştiren AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Manavgat’ta esnaf ve sanatkarları işyerlerinde ziyaret etti. 18.02.2021 15:10
AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve Oda başkanlarını ziyaret ederek pandemi döneminde esnaf ve sanatkarların durumu hakkında bilgi aldı. Başkan Dere, Manavgat'ta esnaf ve sanatkarların iş yerlerinmde ziyaret ederek bilgi aldı.

AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit'i ve Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'i, Manavgat Bakkallar Odası Başkanı Abdullah Akca, Manavgat Pazarcılar Odası Başkanı Sami Dursun Doğan, Manavgat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan Özcan, Manavgat Şoförler Odası Başkanı Muammer Ünal, Manavgat Servisçiler Odası Başkanı Mustafa Aydın ile birlikte makamında ziyaret ederek ilçe esnaflarının Pandemi sürecindeki durumu hakkında görüşme gerçekleştirdi. Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, Manavgat'ta bulunan Oda Başkanları ile istişare halinde olduklarını belirterek Pandemi sürecinde esnaf ve sanatkarların zor bir dönemden geçtiklerini, turizme yönelik faaliyet gösteren esnafların bu süreçten olumsuz etkilendiklerini belirtti. 
Manavgat Kaymakamı ziyaretin ardından AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'i, Manavgat Bakkallar Odası Başkanı Abdullah Akca, Manavgat Pazarcılar Odası Başkanı Sami Dursun Doğan, Manavgat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan Özcan, Manavgat Şoförler Odası Başkanı Muammer Ünal, Manavgat Servisçiler Odası Başkanı Mustafa Aydın ile birlikte makamında ziyaret etti. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'e, Pandemi süresince esnaf ve sanatkarlara vermiş olduğu destekler için teşekkür eden AESOB Başkanı Adlıhan Dere, “Manavgat İlçemizde esnaf ve sanatkarlarımıza maske ve el dezenfektanı dağıttınız. Belediyemize müracaat ederek sıkıntısını beyan eden esnaflarımızın kiralarını tahsil etmediniz. Berber, Güzellik Salonu ve Kuaförlerin, Taksi ve Taksi Duraklarının, şehir içi minibüslerin, Pazar yerlerinin, Sanayi Sitesinin dezenfekte edilmesini sağladınız. Yine, ihtiyaç sahiplerine yardım kolileri dağıttınız. Geçtiğimiz yıl Pandeminin başladığı Mart ayından itibaren esnaf ve sanatkarlarımıza sağlamış olduğunuz desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz.” dedi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat esnaf ve sanatkarlarının özellikle turizme yönelik çalıştıklarını ve Pandemi kısıtlamaları nedeniyle olumsuz etkilendiklerini belirtti. Manavgat esnaflarının sorunlarının çözümü noktasında ortak akıl ile hareket ettiklerini belirten Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, önümüzdeki süreçte esnafa sağladıkları desteklerin belediyenin imkanları kapsamında devam edeceğini aktardı.
AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Manavgat Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Mustafa Aydın, Manavgat Şoförler Odası Başkanı Muammer Ünal, Manavgat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan Özcan, Manavgat Bakkallar, Bayiler ve Büfeciler Esnaf Odası Başkanı Abdullah Akca, Manavgat Sabit ve Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Sami Dursun Doğan'ı ziyaret ederek Pandemi sürecinde Manavgat esnaf ve sanatkarlarının yaşamış oldukları sorunlar ve talepler hakkında görüşme gerçekleştirdi. Sonrasında Manavgat esnaf ve sanatkarlarını işyerlerinde ziyaret ederek sorun ve sıkıntıları dinledi.

HABER MERKEZİ

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir