8 yaşındaki Rus kız çocuğuna cinsel istismar

8 yaşındaki Rus kız çocuğuna cinsel istismar
Manavgat’a tatile geldiği 5 yıldızlı bir otelde gece yarısı odasına girerek 8 yaşındaki Rus kız çocuğu E.Z’ya cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen 45 yaşındaki M.B’nin yargılamasına başlandı. Sanık avukatı, turistlerin sigorta şirketlerinden tazminat almak için böyle olayları fırsat olarak gördüğünü ve otel yetkililerinde, otellerin isminin çıkmaması için turistlere yardımcı olduğunu öne sürdü.10.07.2019 14:56

Geçen 8 Mayıs’ta yurtdışından Manavgat’a tatil yapmak amacıyla tek başına gelen Murat Baysal, 5 yıldızlı bir otele yerleşti. Aynı günün akşamı yemekten sonra animasyon ekibinin gösterilerini izleyen ve alkol alan M.B, gece saat 00:00 sıralarında odasına çıktı. Kendi odası diye başka bir odanın kapısını anahtar kartla açmaya çalışan ancak açamayan M.B, kapıyı yumruklamaya başladı. Bu sırada kapı içeride bulunan E.Z. tarafından açıldı. Kapının açılmasıyla birlikte içeri yuvarlanan M.B, odada bulunan E.Z.’nin boynunu ısırdı ve cinsel istismarda bulunduktan sonra yatakta uyuyakaldı. Bir süre sonra odaya gelen E.Z.’nin annesi E.Z, yatakta yabancı bir erkeğin yattığını ve kendi kızını da çıplak olarak görmesi üzerine otel güvenlik görevlilerine haber verdi. Kendisini uyandırdıkları için güvenlik görevlileriyle tartışan M.B, otele çağrılan jandarma ekiplerine teslim edildi.

Jandarmada ifade veren M.B, olay gecesi sarhoş olduğunu ve söylenilenleri hatırlamadığını belirtti. Uzman pedagoglar eşliğinde Antalya Çocuk İzlem Merkezi’nde (ÇİM) ifadesi alınan E.Z. ise kapının çalındığını, annesinin kapıyı açamadığını düşündüğünü bu nedenle kapıyı açtığı sırada yabancı bir adamın kendi üzerine yuvarlandığını birlikte yere düştüklerini söyledi. Yabancı adamın kendisini boynundan ısırdığını ve cinsel istismarda bulunduğunu ayrıntılarıyla anlatan E.Z., adamın bir süre sonra uyuduğunu söyledi. Annesinin odaya geldiğini ve otel görevlilerini çağırdığını belirten E.Z. çok korktuğunu anlattı. Küçük kızın annesi E.Z.’de verdiği ifadede odaya girdiğinde kızını çıplak gördüğünü ve yatağında yabancı bir adamın yattığını anlattı.

Jandarmada işlemleri tamamlanan M.B savcılık sorgusunun ardından sevk edildiği sulh ceza hakimliği tarafından ‘çocuğun cinsel istismarı’ ve ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından tutuklandı. Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, şüphelinin olayla ilgili eylemleri tek tek anlatılarak, ‘çocuğun cinsel istismarı’, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ ve ‘basit yaralama’ suçlarından Manavgat 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

Olayla ilgili Manavgat 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasına tutuklu sanık M.B, tarafların avukatları ve sanık yakınları katıldı. Duruşmada ifade veren M.B, 8 Mayıs’ta otele geldiğini, akşam yemeğinden sonra animasyon ekiplerini izlediğini ve alkol aldığını anlattı. Gece saat 00:00 sıralarında odasına gidip yattığını söyleyen M.B, bir süre sonra güvenlik görevlisinin gelerek kendisini uyandırmaya çalıştığını uyanınca da onunla tartıştıklarını belirtip, “Bana, ‘bu odada ne arıyorsun’ dedi. Bende ‘burası benim odam’ dedim. Daha sonra kapıya gidip numarasına baktığımda kendi odamda olmadığını anladım. Hatta güvenlik görevlisine ‘ben buraya nasıl geldim’ diye sordum. Beni aşağıya indirdiler ve sonra jandarma geldi. Karakola gittik. Ben o odaya nasıl gittiğimi hatırlamıyorum” dedi. M.B, suçsuz olduğunu ve beraatini istedi.

Duruşmada söz alan sanık avukatı da müvekkilinin suçsuz olduğunu anlatarak, “Yabancı turistler sigorta şirketlerinden tazminat olmak için bu tip olayları fırsat görüyor. Otel yetkilileri de, otellerin isimleri internet sitelerinde çıkmasın diye turistlere yardımcı oluyor. Müvekkilim bu olayda bahsedilen suçu işlememiştir. Raporda cinsel istismar bulgusu yoktur, mağdurun annesinin ifadesi çelişkilidir. Müvekkilim, bu olay nedeniyle iflas etme aşamasına gelmiştir. Müvekkilimin tahliyesini ve beraatini talep ediyorum” dedi.

Duruşmada E.Z.’nin avukatı Gülsemin Şahin ise, sanığın cinsel istismar suçunu işlediğinim sabit olduğunu belirterek cezalandırılmasını talep etti.

Verilen aranın ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanık M.B’nin ‘kişinin hürriyetinden yoksun kılma’ suçundan tahliyesine, ‘çocuğun cinsel istismarı’ suçundan tutukluluk halinin devamına, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın duruşmaya katılmasına karar verdi. Dava, dosyadaki eksiklerin giderilmesi için ileri bir tarihe ertelendi.

HABER MERKEZİ

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir