21 bin litrelik kaçak içki operasyonu

21 bin litrelik kaçak içki operasyonu
21 bin litrelik kaçak içki operasyonu 25.01.2018 15:09

Manavgat’ta, turizm tesislerinde piyasaya sürüleceği belirlenen toplam 21 bin 194 litre kaçak ve sahte içkiyle ilgili 7 kişi adliyeye sevk edildi.

Turizm sezonu öncesi Manavgat’ta otellere kaçak içki satışı yapılacağı ihbarı alan Jandarma ekipleri olayla ilgili araştırma başlattı. Antalya İl Jandarma Komutanlığı ve Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin ortak çalışmasında, Manavgat’ta iki ayrı beş yıldızlı otelin sahibi olan Y.Z.Ö. ile bazı şahısların piyasaya oldukça fazla miktarda kaçak ve sahte votka, rakı ve viski süreceği belirlendi.

DEPOYA BASKIN

Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan alınan iznin ardından Y.Z.Ö. ile B.K., A.Ç., M.K., Y.K., F.G. ve S.Ö. isimli şahısların işyeri ve ikametlerinde arama yapıldı. Gözaltına alınan şüphelilerin verdiği ifadede, kaçak içkileri çeşitli adreslerle birlikte Evrenseki Mahallesindeki kullanılmayan eski sağlık ocağı ve eski belediye binansın iki katında depoladıkları belirlendi. Depoya yapılan baskında iki ayrı kattaki odalarda bidonlar halinde satışa hazır vaziyette 15 bin 526 litre votka, 346 litre rakı, 5 bin 322 litre viski olmak üzere toplam 21 bin 194 litre kaçak ve sahte içki ele geçirildi.

Çolaklı Jandarma Karakolu’nda işlemleri tamamlanan şüpheliler sorgulanmak üzere Manavgat Adliyesine götürüldü.

Haber: Duygu KAYA 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir