2019’da Antalya’ya 16 milyon yabancı turist

2019’da Antalya’ya 16 milyon yabancı turist
2019 Turizm Değerlendirme Toplantısı Vali Münir Karaloğlu başkanlığında gerçekleşti.15.02.2019 13:02

2 yıldır Antalya turizminde çok önemli bir başarı yakaladıklarını belirten Vali Karaloğlu Antalya’nın turizm başarısının Türkiye’nin, hedeflerini büyütmesine vesile olduğunu vurguladı.


Vali Karaloğlu’nun başkanlığında gerçekleşen 2019 Turizm Değerlendirme Toplantısı'na Vali Yardımcısı Nurettin Ateş, İl Jandarma Komutanı Tekin Aktemur, İl Emniyet Müdürü Murat Ulucan, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı olmak üzere kamu kurumları ve turizm alanında faaliyet gösteren kuruşların temsilcileri katıldı.


2018 yılını rekorlarla kapattıklarını belirten Vali Münir Karaloğlu, hep beraber iyi bir çalışmayla 2016’daki büyük kırılmadan sonra üst üste 2 yıl önemli başarılar sağlayarak sezonu kapattıklarına değindi.


Geçen sene Antalya’da turizmin %30 büyüdüğünü aktaran Vali Karaloğlu, “İnşallah bu sene yüzde 20-25 bandında turizmin büyüyeceğini varsayıyoruz. Sizlerle yaptığımız istişarelerden çıkardığımız sonuç bunlar. Bunu sağlarsak 16 milyonun üzerinde bir yabancıyı bu şehirde hep beraber ağırlamış olacağız. Bu rakamlar büyük rakamlar. Gelen turisti mutlu bir şekilde bu şehirden ayılmasını sağlayabilmemiz için iş birliğine ihtiyacımız var. Valisi, Büyükşehir Belediyesi, sivil toplum kuruluşları, odaları, borsaları, esnafı, taksicisi; kim varsa buna hep birlikte sahip çıkmamız lazım” dedi.

HABER MERKEZİ

 

 

 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir