Sözen: “Herkes için adalet diyerek, mücadelemizi sürdüreceğiz”

Sözen: “Herkes için adalet diyerek, mücadelemizi sürdüreceğiz”
Sözen: “Herkes için adalet diyerek, mücadelemizi sürdüreceğiz” 19.06.2017 16:43

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı Ankara'dan İstanbul'a "Adelet Yürüyüşü'ne" katıldı.

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasının ardından Ankara Güvenpark'tan İstanbul'a yürüme kararı alan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen de destek verdi. Yürüyüşün üçüncü gününde CHP'li Belediye Meclis Üyeleriyle Ankara'ya giderek Adalet Korteji'nde ki yerini alan Başkan Sözen, adaletin bir ülkeyi ayakta tutan en önemli unsur olduğunu dile getirdi.

“ADALET BİR KILIÇ GİBİ OLMALIDIR”

Başkan Sözen, "Bir milletin sahip olabileceği en kutsal değer sahip oldukları adalet sistemidir. O ülke de yaşayan insanlar haklarını bu sayede korur ve savunurlar. Adalet mülkün temelidir, bir ülkenin ülke olabilmesi halkın hak ve özgürlüklerini savunabilmesi için gereklidir. Kusursuz bir şekilde devamlılığı da bu sayede elde edilir. Adaletin olmadığı toplumlarda bireyler mutsuz olur ve kendilerini güven içinde hissetmezler. Güvende olmayan bireylerin ise huzurlu bir şekilde yaşamlarını devam ettirebilmeleri mümkün değildir. Bu nedenle toplumunu yöneten yöneticilerin sahip olması gereken en önemli özellik adaletli olmaktır. Adalet bir kılıç gibi olmalı, haksızlıkların karşısında durarak tüm suçlulara eşit şekilde müdahale etmelidir. Haksız yere cezalandırılan insanlar bir toplumun en büyük yarasıdır. Aynı şekilde suçlu olup da sokakta rahatça gezen kişiler de toplumun vicdanını sızlatır. Bu sebeple adaletin sağlanması için mücadele edilmeli bireysel hayatımızda da hiçbir zaman adaletten uzak durulmamalıdır. Bizde herkes için adalet diyerek haklı mücadelemizi sürdüreceğiz" dedi.

Haber Merkezi 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir