MENDERES TÜREL ÇİN’DE

MENDERES TÜREL ÇİN’DE
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “9. İpek Yolu Belediye Başkanları Forumu ve İpek Yolu Ekonomik Şehirler İşbirliği Kuşağı ve Kalkınma Forumu”na katılmak için, Çin’in Urumçi kentine gitti. Forumun onur konuğu olan Menderes Türel, Yeni Bölgelerarası Yönetişim Hizmetlerinde “İpek Yolu Ekonomi Kuşağı” başlığı altında yapılacak olan oturumda konuşma yapacak. Türel konuşmasında; Antalya’yı anlatacak. Antalya ekonomisi, tarımı ve turizmi hakkında bilgi verecek olan Menderes Türel, hayata geçirdiği belediyecilik modeli hakkında bilgi verecek.01.09.2014 17:21

ŞEFFAF YÖNETİM VE DEMOKRATİK KATILIM DERSİ VERECEK

 

Bu hafta sonu düzenlenen Raylı sistem oylaması ile sadece Türkiye’ye değil tüm Dünya’ya şeffaf yönetim ve demokratik katılımın en güzel örneklerinden birini gösteren Menderes Türel katılımcılara şehir yönetimine vatandaşların katılımının sağlanmasını ele alacak.

 

Türel Çin’de bulunduğu süre içersinde; Çin Avrasya Expo’su Birleşmiş Milletler Endüstriyel Kalkınma Organizasyonunca (UNIDO) düzenlenen “İpek Yolu Ekonomi Kuşağının Gelişimi – Şehirleşme, Endüstriyel Medeniyet ve Daha iyi Bir Dünya” konulu Yuvarlak Masa Toplantısına da özel oturum konuğu olarak katılacak. Türel İpek Yolu Kültürüne Sahip Çıkma üzerine özel oturumunda konuşacak. Çin Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Peter Wong da aynı torumda konuşacak.

 

KUŞAĞIN TOKASI

 

Başkan Türel ile birlikte Çin’de bulunan Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Evrim ise UNIDO Yuvarlak Masa Toplantısı’nda “İpek Yolu ve Türkiye Tarihi ve Geleceği:  “Kuşağın Tokası” konulu bir konuşma yapacak. Toplantılara Asya Belediye Başkanları Forumu Genel Sekreteri Mohammad Khodadadi, Sintra Belediye Başkanı UNESCO Danışmanı Maria Freitas, UNIDO Başkanı ve Temsilcisi Edward Clarence-Smith, CICETE Genel Müdürü Yao Shenhong, Çin- Avrasya Expo’su Genel Sekreter Yardımcısı Yao Rui de konuşmacı olarak katılacak.

 

URUMÇİ KARDEŞ ŞEHİR OLUYOR

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in ziyaret sırasında, Urumçi ile kardeş şehir olmak için ilk adım atılacak. Antalya ile kardeş şehir olmak için talepte bulunan Urumçi şehri ile kardeşi şehir olma yolundaki ilk adım olan  "iyi niyet sözleşmesi" imzalanacak. 

 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir