Manavgat’ta kaçak sigaraya geçit yok

Manavgat’ta kaçak sigaraya geçit yok
Manavgat Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliğince Gümrük Kaçağı Sigara sevkiyatı yapan şahıs ve gruplara yönelik çalışmalar yapıldı.25.08.2016 18:19

Yapılan çalışmalarda, Kilis’ten ilçemize gümrük kaçağı sigara sevkiyatı yaptığı tespit edilen Ö.F.K isimli şahsın kullanmış olduğu kapalı kasa kamyonet tipi araç Antalya D-400 karayolu Manavgat Sanayi kavşağında durduruldu, araçta yapılan aramada aracın kasa kısmına sonradan monte edilmiş ahşap raflar ile kasa arasındaki boşluğa gizlenmiş vaziyette 6000 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi. Konu ile ilgili olarak yakalanan Ö. F. K. isimli şahıs hakkında gerekli yasal işlemler yapılmıştır.

 

“Kamu politikalarına zarar veren, vergi kaybına neden olan ve istihdamın azalmasına yol açan kaçakçılık ile mücadele son derece önemlidir. Son dönemde ülkemizde kaçak ile mücadelede önemli adımlar atılmıştır. Kaçakçılık ile mücadele kapsamında gerçekleştirilen operasyonlar artarak devam etmektedir. Terör örgütlerinin geçim kaynağı haline gelen kaçak sigara ile mücadele aralıksız bir şekilde devam edecektir. Kaçak sigaraya asla geçit verilmeyecektir.”

 

Haber Merkezi

 

 

 

 

 


Etiketler: 1

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir