Manavgat’ta 12 bin adet kaçak gözlük ele geçirildi

Manavgat’ta 12 bin adet kaçak gözlük ele geçirildi
Manavgat’ta 12 bin adet kaçak gözlük ele geçirildi 22.12.2016 10:35

Manavgat Çolaklı Mahallesinde geçtiğimiz 20 Aralık günü saat 17.00 sıralarında L. K. (Akçadağ/Malatya nüfusuna kayıtlı )isimli şahsın kullandığı transit türü araçla, yurt dışından kaçak yollarla Türkiye'ye getirilen faturasız ve irsaliyesiz çok sayıda kaçak güneş gözlükleri olduğu ihbarı alındı.

 Gözlüklerin turizm bölgelerindeki iş yerlerine satılarak haksız kazanç sağlayacağı bilgisi Antalya il Jandarma İstihbarat Şubesi tarafından elde edildi. Alınan bilgi üzerine Çolaklı Jandarma Karakolu tarafından 20.12.2016 saat 17.00 sıralarında Manavgat Sulh Ceza Hakimliğinin arama ve el koyma kararı gereği Çolaklı Mahallesi Turizm Caddesinde şüpheliye ait araçta yapılan aramada  12.100 adet Ray Ban marka piyasa değeri yaklaşık iki yüz otuz bin (230.000) TL olan güneş gözlüğü ve 86 adet piyasa değeri  yaklaşık üç bin (3.000) TL değerindeki hoparlör müzik kutusu ele geçirildi.

Olayla ile ilgili olarak Manavgat Cumhuriyet savcısına bilgi verildi ve yakalanan kaçak eşyalara el konuldu. Şüpheli şahsın ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

Haber Merkezi 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir