MAD Başkanı Karataş; Turizm hizmetle gelişir, sevgi ile büyür

MAD Başkanı Karataş; Turizm hizmetle gelişir, sevgi ile büyür
MAD Başkanı Karataş; Turizm hizmetle gelişir, sevgi ile büyür 19.04.2017 17:18

TAFED Üyesi Manavgat Aşçılar Derneği (MAD)  Başkanı İsmail Karataş Turizm Haftası etkinlikleri çerçevesinde kısa bir konuşma yaparak, “Turizm hizmetle gelişir, sevgi ile büyür” dedi.

 

MAD Başkanı Karataş konuşmasının devamında ; “Turizmin rengi, dili, dini ve ırkı olmadığı unutulmamalı, bütünü birleştirici bir parça olduğu daima hatırlanmalıdır. Bu amaçla her yıl 15-22 Nisan haftası Dünya Turizm Haftası olarak kutlanılıyor. Turizm, ulusal ve uluslararası düzeyde kazandığı dev boyutlarla, yatırımları ve iş hacmini geliştiren, gelir oluşturan, döviz sağlayan, istihdam alanları açan, sosyal ve kültürel hayatı etkileyen önemli toplumsal ve insancıl fonksiyonları başaran bir nitelik kazanmıştır. Bu nitelik dünyada turizme yönelik ulusal ilgiyi artırmış, turizmden beklentileri olan ülkeleri bu endüstrinin geliştirilmesine yöneltmiştir. Dövizin turizm yoluyla elde edilmesine yönelik faaliyetler, bu sektörün milli ekonomide önem kazanması sonucunu doğurmuştur. Turizmin özellikle gelişmekte olan ülkelerin ödemeler dengesine yaptığı olumlu katkı, ekonomik yönden turizmin yararlarını en önemli göstergesi olmuştur.

 

“SADAKAT, AZİM, HOŞGÖRÜ”

 Turist ise belirli bir gelire ve boş zamana sahip olan konaklama, yeme, içme ve seyahat gibi somut dinlenme, eğlenme, merak, kültür, eğitim, spor, dini gerekler vb. soyut amaçlarla sürekli yaşadığı, çalıştığı bölgeden başka bir bölgeye seyahat eden ve gittiği bölgede en az bir gece konaklayan ekonomik anlamda tüketici olan kişi ya da kişiler topluluğudur. Turizm hizmetleri iki ana başlık altında toplanmaktadır. Bunlar, seyahat ve konaklama hizmetleridir. Turizm eğitimi alan ve mezun olan öğrencilerimize tavsiyem uzun bir meslek yaşamı sizleri beklemekte, meslek yaşamınızda başarılı olmak sadakat, azim, hoşgörü içerisinde olmalıdır. Unutulan yemeklerimizi daima ön planda tutmaya çalışınız, sizlere güvenim tamdır başarılı olacaksınız. Bu sorumluluğunuzun ağırlığını sonuna kadar taşımalı ve mesleğinizi her yerde yüceltmek, ötesinde birçok mesleğin bir kombinasyonu olduğunu göstermelisiniz. Bütün bunların hakkını en iyi şekilde vereceğinize hiç şüphem yoktur. Hepimizin temennisi turizmin gelişmelerini ümit ederek sağlıklı günler diler saygılarımı sunarım” ifadelerini kullandı.

 

Haber Merkezi

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir