“ITB’de, turizmde 2015 yılı seviyelerine yükseleceğimizi gözlemliyoruz”

“ITB’de, turizmde 2015 yılı seviyelerine yükseleceğimizi gözlemliyoruz”
“ITB’de, turizmde 2015 yılı seviyelerine yükseleceğimizi gözlemliyoruz”08.03.2018 15:35

MATSO yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Güneş, 52. kez ziyaretçilerine kapısını açan ve Dünyanın en büyük turizm fuarlarından birisi olan ITB’nin ilk gününde bu yıl turizm rakamlarının 2015 yılı ve öncesi rakamlarına yükseleceği ve iyi bir sezonun geçeceği izlenimini aldıklarını söyledi.

Dünyanın en büyük turizm fuarı ve turizm sektörünün buluşma noktası olarak bilinen Uluslararası Turizm Borsası Fuarı (ITB), Almanya'nın başkenti Berlin kapılarını ziyaretçilerine açtı.  52. kez ziyaretçilerine açan ITB Turizm Borsası Fuar’ında Manavgat-Side turizm destinasyonu MATSO ve MASTOB tarafından hazırlanan stant ile tanıtılıyor.  7 - 11 Mart tarihleri arasında gerçekleşen Berlin’deki fuara 186 ülkeden 10 bin firma katılıyor. Fuarın ilk üç günü sektörde faaliyet gösteren firma ve katılımcılarına yönelik, hafta sonunda ise kapılarını halka açacak. Geçen yıl 170 bine yakın kişinin ziyaret ettiği fuara ilgi bu yılda yüksek olduğu gözlendi.

 Manavgat-Side turizm destinasyonun tanıtıldığı fuarda Manavgat standı ziyaretçi akınına uğruyor.  Manavgat-Side standını Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, başta olmak üzere Antalya protokolü, bölgemiz otelcileri ve turizm profesyonelleri ile Almanya başta olmak üzere Avrupa’nın değişik ülkelerinden tur operatörleri ziyaret etti.

MATSO YÖNETİMİ ÜYELERİNİ DE ZİYARET EDEREK DESTEK VERİYOR

 Fuarda MATSO yönetimi kendi standında misafirleri karşılamanın yanı sıra üye turizm firmalarının açtıkları stantları da ziyaret ederek destek veriyor.

MATSO yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Güneş, dünyanın ve Avrupa’nın en büyük fuarlarından birisi olan ITB’de Manavgat Side destinasyonun tanıtımını en iyi şekilde gerçekleştirmek için çaba gösterdiklerini belirterek fuarın bölge tanıtımına katkı sağladığını söyledi.

Otelciler ve acentelerin yetkililerinin en üst seviyede buluştuğu fuarda izlenimler iyi olduğunun altını çizen Güneş, “Avrupa’nın en büyük ve son fuarı olan ITB Berlin’de MATSO ve MASTOB işbirliği ile açılan Manavgat-Side destinasyonu standının yoğun ilgi görüyor. Fuarda turizm rakamlarının yeniden 2015 yılı seviyelerine yükseleceği izlemini alıyoruz.” dedi.

“HİZMET KALİTEMİZİ VE RÜYA GİBİ BİR TATİL GEÇİRİLEBİLECEĞİNİ ANLATILIYORUZ”

Güneş, “Standımızda Almanya’nın en büyük tur operatörlerini ve ziyaretçilerimiz ağırlayarak Manavgat Side bölgesinin tanıtımını gerçekleştiriyoruz. Yapılan görüşme ve tanıtımlarda tatil bölgelerimizde rüya gibi bir tatil yapılabileceğini, hizmet kalitesini mükemmel olduğunu vurgulamaktayız. Misafirperver Türk halkının Avrupalı misafirlerini en iyi şekilde ağırlamaya hazırdır ve buna engel teşkil edecek bir şeyin söz konusu olmadığını belirterek yaptırmış olduğumuz bölgeyi anlatan argümanlarıı turizm operatörleri ve tüketicilere dağıtılıyoruz.

“TURİZMCİLERİMİZ, STANDIMIZDA ACENTELER İLE YENİ SEZONUN KONTRATLARINI YAPIYORLAR”

Aynı zamanda bölgedeki turizmcilerimiz standımızda acenteler ile yeni sezonun kontratlarını yapıyorlar. Kurum olarak ilçemizin yurt içi ve yurt dışında en iyi şekilde tanıtmak için çaba gösteriyoruz. Fuarda 11 Mart’a kadar çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Haber Merkezi

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir