“Darbe girişimini, yıl dönümünde bir kez daha lanetliyorum”

“Darbe girişimini, yıl dönümünde bir kez daha lanetliyorum”
“Darbe girişimini, yıl dönümünde bir kez daha lanetliyorum” 14.07.2017 16:14

S.S. Manavgat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Salim Aksoy, 15 Temmuz darbe girişiminin 1. yıl dönümü dolayısıyla bir açıklama yayınladı.

 

Başkan Aksoy açıklamasında;  “15 Temmuz 2016 tarihinde şerefli ordumuz Türk Silahlı Kuvvetleri içinde cunta oluşturan illegal bir yapının vatanımıza, bayrağımıza, milletimize, milli ve siyasi irademize yönelik gerçekleştirmek istediği darbe girişimini, yıl dönümünde bir kez daha nefretle lanetliyorum. Hiç kuşkusuz, Türkiye Cumhuriyeti; demokrasiye ve Cumhuriyetin temel niteliklerine bağlı kalarak, bayrağı, vatanı, milleti ve devleti ile bölünmez bir bütün olarak ebediyete kadar varlığını sürdürecektir. Demokrasiyi ve milli iradeyi sahiplenme noktasında; esnaf ve sanatkarlarımız, her zaman olduğu gibi, tek vücut halinde ve sarsılmaz bir irade ile bölünmez bütünlüğü, huzur ve güvenliği için daima devletimizin ve milletimizin yanında yer alacaktır.

Birlik beraberliğimizi bozmaya yönelik bu menfur darbe girişimine karşı canlarını ortaya koyarak şehit düşen kahraman güvenlik kuvvetlerimize ve demokrasiye bağlı yurt sever vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet diler, gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunarım.

Devletin tüm damarlarına sızan bu alçak yapılanmanın TSK, yargı, bürokrasi, eğitim ve diğer tüm alanlardan temizlenmesini temenni ediyor, bugüne kadar olduğu gibi devletimizin ve milletimizin karşısında yer alan, bu veya buna benzer tüm yapıların karşısında olacağımızı güçlü bir şekilde ifade eder, saygılarımı sunarım” ifadelerini kullandı.

 

Haber Merkezi

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir