“Antalya’da 4 Hastaneden Geri Çevrilen Suriyeli Çocuk Öldü” haberine açıklama

“Antalya’da 4 Hastaneden Geri Çevrilen Suriyeli Çocuk Öldü” haberine açıklama
“Antalya’da 4 Hastaneden Geri Çevrilen Suriyeli Çocuk Öldü” haberine açıklama 10.01.2017 15:11

Bazı basın yayın organlarında “Antalya’da 4 Hastaneden Geri Çevrilen Suriyeli Çocuk Öldü” başlığıyla haberler yayınlandı.

 

Konu ile ilgili Emniyetten yapılan açıklama şöyle; “Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince yapılan araştırmada, Suriye Uyruklu (İ.A.) isimli şahsın 01.01.2017 günü saat 19.00 ile 19.35 saatleri arasında oğlu (A.İ.A.)’yı Perge Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine getirdiği, burada başkasına ait kimlik bilgilerini kullanarak çocuğunu muayene ettirdiği ve tedavisine yönelik doktorun reçete yazdığı tespit edilmiştir.

 

 (İ.A.) isimli şahıs alınan ifadesinde, başkasına ait kimlik bilgilerini kullanarak çocuğunu muayene ettirdiğini, doktorun muayenesini beğenmediğini, çocuğunun sabah 05.00 sıralarında ölmesi üzerine basın mensuplarına bu şekilde bir açıklamada bulunduğunu beyan etmiş olup, şahıs hakkında “Başkasına Ait Kimlik veya Kimlik Bilgilerinin Kullanılması ve Suç Uydurma” suçlarından tahkikat evrakı düzenlenmiştir.

 

Türkiye’ye kaçak yollarla girdiği tespit edilen (İ.A.) isimli şahıs, ailesi ile birlikte İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edilmiştir.”

 

 

Haber Merkezi 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir