“Verimli olmak bizleri mutlu ediyor”

“Verimli olmak bizleri mutlu ediyor”
Görme Engelliler Haftası nedeni ile Manavgat'ta yaşayan İşitme Engelli ve Görme Engelli vatandaşlar bir araya gelerek, Manavgat Devlet Hastanesi santralinde yeni göreve başlayan görme engelli Eray Bolat'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. 14.01.2020 15:00

Manavgat’ta engelli kadrosundan Devlet Hastanesi’nin santralinde göreve başlayan Eray Bolat’ı görme ve işitme engelli arkadaşları iş yerinde ziyaret etti. Engelli Eray Bolat, “Toplum ile hayatı birlikte paylaşmak, boş boş durarak değil de hizmet ederek verimli olmak bizleri çok mutlu ediyor” dedi.

Hastane Başhekimi Dr. Mehmet Çınar ve Kaymakamlık Engelliler Koordinatörü Guddusi Aydın 'ın katıldığı ziyarette, ev sahipliği yapan, Başhekim Dr. Mehmet Çınar, böyle özel bir haftada Görme ve işitme Engelli özel insanlarımızı Hastanemizde misafir etmenin kendilerini  çok mutlu ettiğini ifade ederek, “Hastanemiz santralinde yeni çalışmaya başlayan, hayırlı olsun ziyaretine geldiğiniz Eray Bolat ile birlikte görme engelli olan Fuat Yücel ve Rahmi Kök hastanemiz santralinde özverili ve verimli bir şekilde çalışmaktadırlar. Diğer engellilerimiz yanı sıra, işitme Engelli Turgut Harun Avcıda bizimle çalışmaktadır. Aynı zamanda Hastanemize gelen işitme Engelli vatandaşlarımıza rehberlik hizmeti vermektedir. Yönetim olarak kurumumuzda çalışan Engelli özel insanlarımızın çalışmasından çok memnunuz. Hisleri ve algıları çok kuvvetli, bir taraftan eksikleri var gibi görünse de diğer taraftan çok duyarlı olduklarını çalışmalarında görüyoruz. Bu durum ne kadar verimli olduklarını gösteriyor. Devletimiz özel insanlarımıza kurumlarımızda iş imkanı sağlayıp, hayatı birlikte yaşama imkanı sunarak ne kadar faydalı olabileceklerini gösterip mutlu olmalarını sağlamıştır. Bizlerde onlarla bir arada olmanın, beraber hizmet etmenin keyfini yaşıyoruz” dedi.

Yeni göreve başlayan görme Engelli Eray Bolat, doğuştan görme engelli olduğunu,  kendisi gibi görme engelli olan bi rde Hanife isminde ablası olduğunu belirterek, “Bizler için yaşam çok zordu. Bu durumu kabullenmek istemedik. Eğitimlerimizi alarak toplumla birlikte yaşamak istedik. Özel Eğitim ve Rehabilitasyon eğitimlerimizden sonra kabartma yazı ve bağımsız hareketler eğitimi aldık. Açıktan okul eğitimime devam ederken kurumların Engelli alımlarına başvuru yaptım. Sağlık Bakanlığı tarafından atamam gerçekleşti. Bizim gibi görme engellilerin çalışma alanları kısıtlı olduğu için en iyi yapabileceğim ve faydalı olabileceğim yerin santral olduğuna karar verildi. Şimdi Devlet Hastanemizin santralinde görme engelli diğer ağabeylerim ile birlikte çalışıyorum. Toplum ile hayatı birlikte paylaşmak, boş boş durarak değil de hizmet ederek verimli olmak bizleri çok mutlu ediyor. Bu bağlamda bize çalışma imkanı sağlayan Hükümetimize ve yöneticilerimizden Allah razı olsun” şeklinde konuştu.

Daha sonra, görme engelli birisinin santralde nasıl çalışabildiğini yerinde görmek için santrale geçilerek, görevde olan görme engelli Fuat Yücel’in çalışması yerinde görüldü. Görme Engeliler Fahri Başkanı Azime Yılmaz tarafından yeni göreve başlayan Eray Bolat' a çiçek takdim edilerek, hatıra fotoğrafı çektirildi. 

Haber: Taner DURAK

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir