“Turist sayısında 2013’ü yakalayacağız”

“Turist sayısında 2013’ü yakalayacağız”
“Turist sayısında 2013’ü yakalayacağız”10.02.2018 11:20

Manavgat Sanayici ve İş Adamları Derneği (MASİAD), geleneksel kahvaltılı toplantı düzenleyerek, basın mensupları ile bir araya geldi.

Thalia Gurme Bakkal’da düzenlenen toplantıya Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, MASİAD Başkanı Turgay Akar ile yönetim kurulu üyeleri ve misafir konuşmacı olarak Ak Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın katıldı.

“TURİZM VE TARIMDA MARKA KENT MANAVGAT”

Toplantıda konuşan MASİAD Başkanı Turgay Akar; “Geleneksel kahvaltılı toplantımızda yine bir aradayız. Yine Manavgat ile ilgili konuşarak fikir alışverişinde bulunacağız. Ben öncelikle bize sürpriz yaparak toplantımıza katılan eski milletvekili Hasan Fehmi Boztepe’ye ve davetimizi geri çevirmeyerek aramızda olan Ak Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın’a teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz Manavgat’ta yumurtalar tek sepette toplanmış durumda, yani iş kolları bir tek turizme yönelmiş durumda. Biz MASİAD olarak şunu slogan haline getirdik; ‘Turizm ve tarımda marka kent Manavgat’. Evet turizm önemli bir gelir kaynağımız fakat bunun yanına tarımı da koyarak ilerlemeliyiz. Bir tek turizmle bu iş olmaz. Bunun dışında Manavgat’a OSB kazandırılırsa bunun da ilçemize büyük katkıları olacağı şüphesizdir” diye konuştu.

“MANAVGAT ÜLKEMİZ İÇİN BİR ŞANS, BİR ÖRNEKTİR”

Kaymakam Mustafa Yiğit toplantıda yaptığı konuşmasında; “Manavgat’ta kendini geliştirmeye yönelik dinamikler oluşmuş durumda. Manavgat kendi içinde çok şeyde yol almış durumda, ben de bunu görmekten mutluyum. İlçenin kendi zihin yapısı var, heyecanı var. Manavgat ülkemiz için bir şans, bir örnektir. Ülkemizin genel özelliği yumurtanın tek sepete toplanmasıdır. Örneğin bu yıl patates iyi giderse, herkes patates eker. Manavgat’ta da turizme yatırım yapılmış, aslında iyi bir yatırım. Fakat tarım da önem kazanıyor ve git gide önem kazanacak. Bu yıl turizmin de büyük ölçüde düzeleceği, erken rezervasyonlardan belli olmaya başladı. OSB alanı için de yargıtayın hazine arazisi onayı bekleniyor, bu problemin de en yakın zamanda çözüleceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

“YATIRIMLARI HAK EDİYOR”

Ak Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın ise konuşmasında partisinin Manavgat’a yaptığı yatırımlardan bahsederek şunları söyledi; “Ülkemiz büyüyor, Manavgat daha da büyüyor. Biz Antalya ekibi olarak kardeş gibi kendi aramızda çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu kardeşlik anlayışı çok önemli bir şey. Manavgat’a yapacağımız yatırımlar devam ediyor. Bu yıl turist sayısında 2013’ü yakalayacağız. OSB’nin mahkeme sonucunda da Manavgat’a kazandırılmasını istiyoruz. Bizler Manavgat için bir hizmet isterken her zaman çok rahatız. Kimse bize hayır demiyor, çünkü Manavgat bunları hak ediyor. Çünkü Manavgat’a yapılan güzel yatırımlar sayesinde, sizlerin sayenizde ilçemiz bu yatırımları hak ediyor. Ben bugün katılımlarıyla bizleri mutlu eden Hasan Fehmi Boztepe’ye ve sizlere çok teşekkür ediyorum.”

Toplantı fikir alışverişi şeklinde devam etti.

Haber-Foto: Duygu KAYA 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir