“Tüm siyasi partilerde bize katılabilir”

“Tüm siyasi partilerde bize katılabilir”
AK Parti Manavgat İlçeBaşkanlığı COVİD19 sürecinde imkanı olmayan, kimsesiz, hasta ve yaşlı vatandaşları yalnız bırakmıyor. Hergün pişirilen yemekler ilçe genelinde yüzden fazla aileye ulaştırılıyor. AK Parti Manavgat İlçe Başkanı Yusuf Halimoğlu, “Tüm siyasi partiler de bize katılabilir” dedi. 23.12.2020 14:19

 

AK Parti Manavgat İlçe Başkanlığı kimsesiz, hasta ve yaşlı vatandaşların COVİD19 salgınına karşı alınan tedbirlerden ve sokağa kısıtlamasından olumsuz etkilenmemesi için evlere yemek dağıtıyor. İlçe yönetim kurulu üyeleri kendi aldıkları malzemeler ile mutfağa giriyor gönüllü aşçılar ile birlikte yemek pişiriyor. Pişirilen yemekleri Manavgat İlçe Başkanı Yusuf Halimoğlu İlçe Gençlik Kolları üyesi gençler ile birlikte kapı kapı gezerek dağıtıyor. Manavgatlıların takdirini kazanan uygulama da yüzden fazla ihtiyaç sahibi ailenin kapısı çalınarak sıcak yemekler ulaştırılıyor.

BİZ BİZE YETERİZ

Yemekleri yönetim kurulu üyelerinin hazırladığını ifade eden İlçe Başkanı Yusuf Halimoğlu “ COVİD19 sürecinde ‘bizbize yeteriz’ dedik. Millerimiz ile hep birlikte elele vererek bu süreci atlatırız dedik. Devletimiz tüm imkanlarını vatandaşlarımız için seferber etti. Bizler de gerek teşkilat olarak gerek ayrı ayrı şahıslar olarak elimizden gelen gayreti gösteriyoruz, vatandaşlarımızın yanında olmaya çalışıyoruz. Malumunuz AK Partili Belediyeler aşevleri ile vatandaşlarımızın yanında oluyor, hergün sıcak yemekleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Manavgat’ta aşevi olmadığı için bu yönde ciddi bir eksiklik var. Biz de arkadaşlarımız ile birlikte, ihtiyaçsahibi ailelerin, kimsesiz, hasta ve yaşlıların sorun yaşamaması evlerine yemek göndermeye karar verdik. Bunun için yemek pişirilebilecek büyük bir mutfak aramaya başladık. Alınan tedbirler kapsamında derslerin online işlenmesi nedeni ile kapalı olan Anadolu İmam Hatip Lisemizin pansiyonunun mutfağını kullanmak için Kaymakamımız sayın Mustafa Yiğit ile görüştük. Gerekli izinleri aldık. Kullanılacak malzemeleri yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımız ile kendi aramızda hallettik. Yemeklerin dağıtım işini ise İlçe Gençlik Kolları üyesi genç arkadaşlarımız üstlendi” dedi.

HERGÜN 100 AİLEYE YEMEK

Her gün yüz aileye 2 öğün yetecek yemek gönderdiklerini ifade eden İlçe Başkanı Halimoğlu “ Yemeklerin gönderileceği ihtiyaç sahibi ailelerin bilgisini Kaymakamlığımız ve Sosyal Yardımlaşma Vakfımızdan aldık. Arkadaşlarımız, gönüllü aşçılar ve İmam Hatip Lisesi görevlileri vatandaşlarımız için yemek pişirmeye başladı. Genç arkadaşlarımızda büyük bir özveri ile yemekleri kapı kapı gezerek dağıtıyor. Bende onlara katılıyorum. Burada asıl önemli olan herkesin bu hareketin içinde olmaya çalışması. Kimi malzemeleri alıyor, kimi yemek yapımına yardım ediyor kimi kendi aracını yemeklerin dağıtımı için tahsis ediyor kimi de yemekleri dağıtıyor. ” diye konuştu.

 “Yanıbaşındaki komşusu açken tok olarak geceleyen kişi (olgun) mü'min değildir.” Hadisi şerifini hatırlatan Yusuf Halimoğlu başlattıkları sosyal sorumluluk hareketine tüm siyasi partilerin desteğini beklediklerini ifade etti. Başkan Halimoğlu sözlerini şöyle sürdürdü “ Bu süreçte emeği geçen Kaymakamımız sayın Mustafa Yiğit’e, Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürümüz Sn. Bahadır Sertel Hocamıza ve pansiyon çalışanlarına, yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma ve gençlik kollarımıza şükranlarımı sunarım. Bu tür süreçlerin birlik ve beraberlik içinde daha kolay atlatılacağını düşünüyorum. Hayırseverlerimizin katkılarıyla daha fazla ihtiyaç sahibi vatandaşımıza ulaşabiliriz. Bu siyaset üstü bir olay. Tüm siyasi partilerden, STK'larımızdan bu sosyal sorumluluk hareketine katkılarını umut ediyorum.”

HABER MERKEZİ

 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir