" target="_blank">

“Tohumdan Ormana Projesi” Manavgat’ta

“Tohumdan Ormana Projesi” Manavgat’ta
Tarım ve Orman Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde yürütülen ‘Tohumdan Ormana Projesi’ kapsamında Manavgat’taki 114 ilk ve ortaokul öğrencisine 30 bin tohum seti dağıtılacak. Verilen tohumlar çimlendirilerek 2021 yılında Milli Ağaçlandırma Günü’nde yapılan etkinliklerde dikilecek. 19.11.2020 13:33

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde yürütülen 'Tohumdan Ormana Projesi' kapsamında 1.040 ilk ve ortaokul öğrencisine 307 bin tohum seti dağıtılacak. 


Antalya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından ilçelere gönderilen açıklamada, öğrencilere verilen fidan kapları içerisinde bulunan tohumlar çimlendirilerek 2021 yılı Milli Ağaçlandırma Günü'nde yapılacak etkinlikler kapsamında fidan olarak dikileceği belirtildi. 


“Tohumdan Ormana Projesi” kapsamında Manavgat'ta bulunan 114 ilk ve ortaokul öğrencisine 30 bin tohum seti dağıtılacak. Antalya Orman İşletme Müdürlüğü'nden teslim alınan tohum setleri Manavgat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne teslim edildi. Pandemi nedeniyle 4 Ocak 2021 tarihine kadar okulların kapalı olması nedeniyle, tohumların bu tarihe kadar bekletilmesi planlanıyor.

HABER MERKEZİ

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir