“Örnek Mahallesi’ne örnek bir muhtar olacağım”

“Örnek Mahallesi’ne örnek bir muhtar olacağım”
31 Mart tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimi’nde Örnek Mahallesi Muhtarlığı’na seçilen Melek Şahin, Manavgat’ın tek bayan muhtarı özelliğine de sahip. Yarışa girdiği 8 kişi arasından Örnek Mahallesi Muhtarı olan Şahin, ilk iş olarak seçim çalışmaları sırasında gündeme getirdiği projelerini hayata geçirmeyi planlıyor.09.04.2019 16:13

Örnek Mahallesi Muhtarlığı’nda çalışan, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi’nde muhtar adayı olan Melek Şahin, mazbatasını alarak görevine başladı. Muhtar Melek Şahin, ilk iş olarak seçim çalışmaları sırasında seçmene verdiği sözleri yerine getirmekle işe başlayacağını söyledi. Manavgat’ın tek bayan muhtarı olan ve 8 aday arasından muhtarlığı kazanan Melek Şahin, mazbatasını aldıktan sonra kolları sıvadı ve işe koyuldu. Örnek Mahallesi’nin yüz ölçüm olarak geniş sınırlara sahip olduğunu ifade eden Şahin, “Mahallemizin temizliğe ihtiyacı var, muhtarlık binamız eski, yeni bir bina talep edeceğiz. Vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda, örneğin sokak lambaları, yollarda çukurlar var, yollarımızın yapılması gerekiyor. Mahallemizin en büyük eksiği olan mevlit, düğün gibi törenler için kapalı yer yapılması amacıyla gerekli çalışmalarımızı yapmaya başlayacağız. Bu eksiğimiz okulun önüne düşünüyoruz. Yine mahallemizde eksik olan çocuk parklarının yapılması için ilçe belediyesi ile görüşeceğiz. Halk Eğitim Müdürlüğü ile görüştük, mahallemizde kadınlara yönelik kurslar açılması için söz aldık. Doğu Garajı civarındaki 1557, 1558, 1559 ve 1562 no’lu sokaklarda bulunan TEDAŞ’a ait hatların yer altına alınması için gerekli görüşmeleri yaptık. Kurumlar arası diyalogları geliştirerek, mahallemize daha fazla hizmet sağlayacağız. Spor ve sanatsal aktiviteleri geliştireceğiz. Dilek ve şikayetler için muhtarlığa kadar yorulmadan iletişim ağı kuracağız. Muhtarlıkta sadece ben olacağım, bu nedenle vatandaşlarla birebir, yüz yüze çalışmayı düşünüyorum. Mahallede bulunan herkesle bir arada bir şeyler yapabileceği, bir arada olacağı, birbirini görebileceği, birbirinden kopmayacak projeler yapmayı düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Seçim öncesi vatandaşın ne istediğini, nasıl bir muhtar görmek istediklerini tespit ettiğini ifade ederek, “Çalışmalarımıza başladık, mazbatamızı aldık ve işimize başladık. Bundan sonra kademe kademe gitmeyi düşünüyoruz. Seçim öncesi, seçilecekmiş gibi çalışmalarımı sürdürdüm, Örnek Mahallesi’nde 8 aday vardı, çalışmalarımı düzgün bir şekilde yürüttüm, kendi önüme baktım, hiç arkama bakmadım” dedi. Muhtar Melek Şahin, seçim döneminde kendisine destek veren başta ailesine, arkadaşlarına, oy veren ve vermeyenlere de teşekkür ederek, Örnek Mahallesi’ne örnek bir muhtar olacağını söyledi.

HABER MERKEZİ

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir