“Müşteri memnuniyeti için uyuşturucu satıyoruz”

“Müşteri memnuniyeti için uyuşturucu satıyoruz”
Manavgat'ın Side bölgesine tatile gelen turistlere uyuşturucu madde satarken jandarma tarafından suçüstü yakalanan U.K., “Müşteri memnuniyetini arttırmak için uyuşturucu sattım” dedi.11.09.2018 11:41

Geçen haziran ayında Side antik kentinde bulunan bir eğlence merkezi önünde turistlere uyuşturucu satışı yapıldığı ihbarı üzeri Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı timleri operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonda eğlence merkezine turist getiren tur şirketi görevlisi U.K., İsrail uyruklu Aisam El Baz’a esrar satarken suçüstü yakalandı.

Selimiye Jandarma Karakolu’nda ifadesi alınan U.K., uyuşturucu maddeyi 100 dolara turistlere satmak için tur şirketinde Side bölge müdürü olarak çalışan G.K.’den aldığını söyledi. Bu ifade üzerine göz altına alınan G.K., çalışanlardan U.K.’ye satmak için uyuşturucu verdiği kabul etti. Jandarma karakolunda işlemleri tamamlanan şüpheliler sevk edildikleri sulh ceza hakimliği tarafından ‘uyuşturucu ticareti yapmak’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olayla ilgili Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından iddianame hazırlandı. İddianamede, İsrail uyruklu Aisam El Baz’ın eğlence merkezine girerken U.K.’den cep telefonundan resmini göstererek, uyuşturucu madde istediği, tarafların 100 dolara iki fişek uyuşturucu almak için anlaştıkları; bunun üzerine de U.K.’nin whatsapp haberleşme programına yazarak müdürü pozisyonunda olan G.K.’den uyuşturucu istediği aktarıldı.

Şüpheli G.K.’nin uyuşturucu maddeyi getirerek U.K.’ye verdiği ve 100 dolar aldığı anlatılan iddianamede, U.K.’nin kollukta yapılan sorgusunda, “Müşteri memnuniyetimizi arttırmak için uyuşturucu talebi geldiğinde uyuşturucu satıyoruz” dediği aktarıldı. İddianamede her iki şüphelinin de uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan 5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi.

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir