“Manavgat’ın meselelerini bizden başka kimse çözemez”

“Manavgat’ın meselelerini bizden başka kimse çözemez”
MASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Tatar, 9. Manavgat Buluşması’nı değerlendirdiği konuşmasında, “Manavgat’ın meselelerini bizden başka kimse çözemez” dedi. Başkan Tatar, Manavgat’ın meselelerini çözmek isteyen insanların burada olmasının kendileri için önemli olduğunu da ifade ederek, “Manavgat’ın meselesine fayda sağlamayacaksa neden gelsin?” şeklinde konuştu.15.08.2019 15:07

Manavgat Sanayici ve İş İnsanları Derneği (MASİAD) tarafından bu yıl 9.’su düzenlenen Manavgat Buluşması, Boğaz Mevki’de 5 yıldızlı bir otelde gerçekleştirildi. Geçen buluşmalara oranla katılımız az olduğu gündeme gelen 9. Manavgat Buluşması’nı değerlendiren Başkan Mücahit Tatar, “Manavgat’ın meselelerini bizden başka kimse çözemez” dedi.

Manavgat’ın meselelerini çözmek isteyen insanların burada olmasının kendileri için önemli olduğunu ifade eden Başkan Tatar, “Oradan bu gelmiş, şuradan bu gelmiş, Manavgat’ın meselelerine fayda sağlamayacaksa neden gelsin ki? Bence yeterli isimler vardı” şeklinde konuşarak şunları söyledi:

Ciddi bir kalabalık sağlamak aslında çok kolaydı

“Şu anda Manavgat dışında yaşayan 424 hemşerimize e-mail gönderdik, onları davet ettik. Tabi yaz dönemi havalar sıcak, herkesin ailesine vermiş olduğu sözler var. Kurban Bayramı’nda geçirecekleri zamanlar var. Herkesten tam bir katılım beklemiyorduk ama sürekli gelen ve ilk defa gelen değerli dostlarımız oldu hepsine teşekkür ediyoruz.

Ciddi bir kalabalık sağlamak aslında çok kolaydı, 15 dakika içerisinde çok büyük bir kalabalık burada oluşturabiliriz. Mesele burada kalabalığı sağlamak değil, verimli bir kitleyi, etkileyici bir kitleyi Manavgatlılık ruhunu geliştirmek adına mücadele verecek kişilerin burada toplanması lazım. Konunun muhataplarının burada toplanması lazım. Söylediğim gibi yaz mevsiminin olması, bayram olması bir etkendi ama burada amaç şu kadar kişi katıldı bu kadar kalabalık sağlandı değildi. Geçmişte yapılan organizasyonlarda da eleştiriler aldık, almadık değil. Yani konular çok fazla uzatıldı, gereksiz konular konuşuldu gibi eleştiriler aldık. Bunun için kırılan insanlar da oldu. Bu sene konseptimizde biraz daha değişiklik yaptık. Önümüzdeki yıllarda yaptığımız toplantılarda onların da söz hakkı olacağını bileceklerdir ve katılacaklardır.”

Manavgat Buluşması’nı şu şekilde değerlendirmek gerektiğini belirten Başkan Mücahit Tatar, “Şu kadar kalabalık toplandı şeklinde değerlendirmemek lazım. Dışarıda ikamet eden Manavgat’ta doğmuş, büyümüş hemşerilerimizi, ‘Gelin arkadaş, Kurban Bayramı münasebetiyle burada zaman geçirelim, bayramlaşalım’ maksadıyla yapılmış bir toplantı. Bu arada da gelmişken de Manavgat’ın meselelerini konuşalım sizde bundan bilgi sahibi olun, görev yaptığınız yerlerde bize sağlayacak katkılarınız varsa sağlayın. Bunun ana düşüncesi budur. Hiç kimse Manavgatlıların buluşup, bayramlaştığı, şu kadar kalabalığın toplandığı bir yer gibi düşünmesin. Ana çıkış noktası Manavgat dışında ikamet eden, Manavgat doğumlu hemşerilerimiz” dedi.

Manavgat’ın meselesine fayda sağlamayacaksa neden gelsin?

Katılımın kendisi için son derece yeterli olduğunu da ifade eden MASİAD Başkanı Mücahit Tatar, “Biz Manavgat’ın meselelerini konuşuyoruz, Manavgat’ın meselelerini bizden başka kimse çözemez. Açık ve net bir şekilde söylüyorum. Yani Manavgat’ın meselelerini çözmek isteyen insanların burada olması bizim için önemlidir. Bunun altını çizmek istiyorum. Oradan bu gelmiş, şuradan bu gelmiş, Manavgat’ın meselesine fayda sağlamayacaksa neden gelsin? Yeterli isimler vardı ama asıl devreye girmesi gereken isimler önümüzdeki süreçte yapmış olduğumuz çalışmalarımızda, yol haritamızda yanlarına gittiğimiz insanlar bakalım işin içinde ne kadar var olacaklar. Ona bakmak lazım.

Gençlere eğildik, gençlerin de gelmesini istedik, Manavgat dışında üniversite okuyan gençlerin gelmesini istedik. Onların Manavgat ruhunun, bilincinin yükselmesini, bu bilince daha fazla sahip olmasını istedik. Doğru da yaptık, inşallah bu buluşmalarımız önümüzdeki yıllar da daha etkin devam eder” dedi.

HABER MERKEZİ

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir