“Manavgat’a OSB kurulsun”

“Manavgat’a OSB kurulsun”
“Manavgat’a OSB kurulsun”19.04.2017 17:28

Kendilerini Manavgat’ı Sevenler olarak tanımlayan 16 kişilik bir grup, tarımın ve Manavgat ekonomisinin yeniden canlanması adına, geçtiğimiz günlerde Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü’yü ziyaret etti.

Gerçekleşen ziyarette 16 kişilik heyet, Manavgat’a Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kurulması için Sarılar’ın alt bölgesinde Dikmen Mahallesi’nin kuzeyindeki bölgenin kullanılması talebinde bulundu.

“İLÇE HALKININ CAN SİMİDİ OLARAK SARILABİLMESİ İÇİN İSTİYORUZ”

Heyetin başkanlığını yapan Şinasi Gödek konuyla ilgili şunları söyledi; “1990’larda 47 binlerde olan ilçemizin nüfusu şimdi 250 binleri aştı. Böylesine hızlı nüfus artışının, turizmden kaynaklandığı hepimizce malum. Zira dünyanın ve Türkiye’nin her tarafından gelen insanlar, turizmden iş ve aş bulmak için Manavgat’a yerleşmişler ve Manavgatlı olmuşlardır. Her nedense 2016’dan bu yana turizmde görülen ciddi gerileme, ilçemizin insanlarını fazlasıyla tedirgin etmektedir.Çünkü günümüzün başlıca kan damarı gelir kaynağı turizmdir. Halbuki 1990’lara kadar ilçemiz insanlarının işi, tek gelir kaynağı tarımdı. Turizmdeki rant yüksekliği ve bölgemizin turizme el verişli olması, üstelik tarımda organize olamayışımızdan dolayı çiftçilik çok zayıflamıştır. Bizler Organize Sanayi oluşturulmasını, ülke için, Manavgat’ta tarımın tekrar canlanması için, ileride olabilecek muhtemel, turizme dönük krizlerde, ilçe halkının can simidi olarak sarılabilmesi için istiyoruz. Bunun kurulması için bir yer bulduk ve Kaymakam Günlü’ye ziyarette bulunduk, arz ve taleplerimizi ilettik.”

İlerleyen günlerde bu konuyla ilgili bir çalışma yapılması bekleniyor.

Haber: Duygu KAYA 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir