“Hayatıma Kastım Yok, Kaskım Var”

“Hayatıma Kastım Yok, Kaskım Var”
Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan “Hayatıma Kastım Yok, Kaskım Var” Projesi kapsamında İbrahim Sözen Caddesi’nde farkındalık oluşturmak için motosiklet sürücülerini kasksız trafiğe çıkmamaları konusunda uyardı. 06.07.2019 13:30

İçişleri Bakanlığı tarafından tüm yurtta farkındalık oluşturmak amacı ile başlatılan “Hayatıma Kastım Yok, Kaskım Var” Projesi Manavgat’ta İbrahim Sözen Caddesi’nde İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından hayata geçirildi. Trafik Şube Müdürlüğü ve Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri İbrahim Sözen Caddesi üzerinde motosiklet kullanıcılarını kasksız trafiğe çıkmamaları için uyararak broşür dağıttı.

Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü, motosiklet kullanımının, meydana gelebilecek yaralama ve ölümleri büyük oranda azaltabileceğine yönelik farkındalığın oluşturulması ve motosiklet kullanıcılarının kasksız trafiğe çıkmamalarını sağlamak amacı ile “Hayatıma Kastım Yok, Kaskım Var” projesini hayata geçirerek, sürücüleri uyararak broşür dağıttı.

Konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Zaman zaman kazaların meydana gelmesi her vatandaş gibi bizleri de üzmektedir. Trafik kurallarına uyulması son derece önemlidir. Kurallara riayet etmediğimizde hem kendi canımızı hem de karşıdaki sürücülerin canını tehlikeye atmış oluyoruz” denilerek şu görüşlere yer verildi:

“Güvenli bir trafik sisteminin oluşturulabilmesi için trafiğin aktif unsurlarından olan sürücü hatalarının önlenmesi önem arz etmektedir. Bu konuda sürücülerin bilgilendirilmesi son derece önemlidir.

Motosiklette olmazsa olmaz en önemli ayrıntı kaskın takılmasıdır. Kask motosiklet sürücülerinin kullanması gereken koruyucu ekipmanların başında gelmektedir. Bilinçli sürücüler kısa mesafelerde dahi kask takmaktadırlar. Çünkü kask motosiklette en iyi koruma aracıdır. Motosikletin anahtarını elimize aldığımız anda kaskımızı da almayı alışkanlık haline getirmek, her ikisinin ayrılmaz bir ikili olduğunu unutmamamız gerekmektedir. Her şeyden önce şu hususun çok iyi bilinmesi gerekir, “Kask Hayat Kurtarır.”

Antalya Emniyet Müdürlüğümüz tarafından başlatılarak İlçe Emniyet Müdürlüğümüz tarafından da yürütülmekte olan proje kapsamında, trafik ekiplerimiz trafiğin yoğun olduğu caddelerde özellikle motosiklet sürücüleri üzerinde sürekli kontrol ve denetim yapmakta, motosiklet sürücülerini hem kask takılması hem de trafik kurallarına uyulması konusunda bilgilendirmektedir. Kontrol ve bilgilendirme çalışmalarına aralıksız devam edilerek, ilerleyen günlerde tüm motosiklet sürücülerine ulaşılması hedeflenmektedir.”

HABER MERKEZİ

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir