“ANTALYA’YI EMEKÇİYE DÜŞMAN ZİHNİYETTEN KURTARACAĞIZ”

“ANTALYA’YI EMEKÇİYE DÜŞMAN ZİHNİYETTEN KURTARACAĞIZ”
Antalya CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in çıktığı televizyon kanalında, gerçekleştiremediği çılgın projelerini, yeni projeymiş gibi kamuoyu ile paylaşarak, seçmeni aldattığını söyledi.23.02.2019 12:49

CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı AK Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Menderes Türel’in, bir televizyon kanalında kamuoyu ile paylaştığı projelerinin, hayata geçiremediği projeler olduğunu ve bunları yeni projesiymiş gibi göstererek seçmeni aldattığını söyledi.

Konu ile ilgili yazılı bir açıklama yapan Başkan Kumbul, “Televizyonda çıktığı canlı yayında Büyükşehir Belediye Başkanı olarak, rozetini kapıda bıraktığını, siyasi görüş fark etmeksizin herkese eşit yaklaştığını iddia eden Menderes Türel’e, kendi yapmış olduğu bazı acı gerçekleri hatırlatmakta fayda var” şeklinde konuşarak şunları söyledi:

“En başta şunu vurgulayalım. Hayal satmakta bir numara olan Türel, gerçekleştiremediği “çılgın” projelerini, yeni projelermiş gibi kamuoyuyla paylaşarak seçmeni aldatıyor. Defalarca Türel’in neleri vaat edip, neleri yapamadığını gündeme getirmiştik. Tek tek anlatmamıza rağmen Türel cephesinden, eleştirilerimize Antalyalıları tatmin eden bir cevap henüz gelmedi.

Biz 2014’ten bu yana Antalya’nın neler kaybettiğini, doğanın nasıl tahrip edildiğini, kimlere nerelerin peşkeş çekildiğini anlatmaya devam ederiz. Ancak hiçbir projenin insan hayatından, insan emeğinden daha değerli olduğunu düşünmüyoruz. Biz her şeyden evvel, emeğin en yüce değer olduğunu savunan, politikalarımızı sosyal adalete ve eşitliğe göre belirleyen bir partiyiz. Bizim en büyük projemiz, insanın ezilmeden, sömürülmeden insanca yaşamasıdır.

2014’ten bu yana intikamcı bir anlayışla yol yürüyen ve işçi düşmanı politikalar güden Türel; emeğiyle geçinen belediye çalışanlarına uyguladığı baskı ve sindirme politikasıyla tarihe kara bir şekilde geçti.

Türel döneminde binlerce işçi sadece siyasi görüşlerinden dolayı işten çıkartıldı. Yüzlercesi sürgüne gönderildi. İşten çıkarılan, sürgüne gönderilen işçilerin yuvaları dağıldı, bütün aile düzenleri bozuldu. Yaşadığı baskılardan dolayı intihar eden, sürgün yerine giderken trafik kazasında hayatını kaybeden emekçiler oldu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in işçi düşmanı politikaları, Antalya Valiliği tarafından bile “insan hakları ihlali” olarak tescillendi.

Hal böyleyken Türel, televizyona çıkıp rozetini kapıda bıraktığını, herkesin Başkan’ı olduğunu söylemesi oldukça manidardır.

Evine emeğiyle, alın teriyle ekmek götürmeye çalışan işçilere bile, kendisi gibi düşünmediği için kin güden, onların hayatını karartan bir ismin, bütün Antalya’yı temsil etme iddiası oldukça trajikomiktir.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak; emek en yüce değer diyen, emeğiyle geçinenlerin her zaman yanında olan, sosyal adaleti, sosyal devleti savunan bir partiyiz.

31 Mart’ta Antalya Büyükşehir Belediyesi’ndeki bu düzene son verip; emeğiyle, alın teriyle geçinen işçilerin haklarının güvence altına alındığı, toplumcu, emek dostu bir belediyecilik anlayışını iktidara taşıyacağız.”

HABER MERKEZİ

 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir