“Allah, bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın”

“Allah, bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın”
“Allah, bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın”12.03.2018 15:47

İstiklal Marşı’nın kabulünün 97. yıldönümü Manavgat Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) yapılan törenle kutlandı.

İstiklal Marşı’nın kabulünün 97’nci yıldönümü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün organizasyonu ve Çağlayan Ortaokulu’nun sunumu ile Atatürk Kültür Merkezi’nde kutlandı. Törene Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Dalak, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Kürşat Şenol, kamu kurum ve kuruluşlarının müdür ve amirleri, sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve yöneticileri, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende, Manavgat Kültür ve Yaşam Derneği (MAYDER) üyesi yerleşik yabancı kadınlar işaret dili ile İstiklal Marşı’na eşlik etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Çağlayan Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Zehra Baş yaptı. İstiklal Marşı’nın yazarı Mehmet Akif Ersoy’un hayatının anlatıldığı slayt gösteriminin ardından Çağlayan Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı şiir, kompozisyon ve oratoryo gösterileri sunuldu. İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma yarışmasının birincisi 60. Yıl İlkokulu öğrencisi Buğlem Duru Yılmaz’ın İstiklal Marşı performansı ve bayrak açması, salondakiler tarafından büyük alkış aldı.

DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Törende, geçtiğimiz günlerde Şule Muzaffer Büyük Kız Teknik ve Meslek Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen, İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma yarışmasında dereceye giren ilk ve ortaokul öğrencilerine ödülleri Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit tarafından verildi. Tören, Atatürk Ortaokulu müzik öğretmeni Şenol Özçıtak ve Çağlayan Ortaokulu müzik öğretmeni Özgür Bekiz’in hazırlayıp sunduğu müzik dinletisinin ardından sona erdi.

Haber-Foto: Duygu KAYA

 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir