“AKP iktidarı halkı yokluğa ve yoksulluğa terk etmiştir”

“AKP iktidarı halkı yokluğa ve yoksulluğa terk etmiştir”
CHP Manavgat İlçe Başkanı Av. Aliye Coşar, ekonomik sıkıntının her geçen gün derinleşmekte olduğunu, Pandemi döneminde açıklanan ekonomik tedbirlerin başından beri yetersiz kaldığını ifade ederek, “AKP iktidarı bu zorlu süreci iyi yönetememiş birçok sektör ve kişi sıkıntılar yaşamaktadır” dedi. 27.01.2021 14:02

Cumhuriyet Halk Partisi Manavgat İlçe Başkanı Av. Aliye Coşar, yazılı bir basın açıklaması yaparak, 19 yıllık AKP iktidarının ülkeyi götürdüğü yerin yokluk ve yoksulluk olduğunu söyledi. Ekonomik sıkıntının her geçen gün derinleşmekte olduğunu, esnafın, çiftçinin, emekçinin durumunun içler acısı olduğunu ifade ederek, “Sosyal devletin gereklerini yerine getiremeyen AKP iktidarı halkı yokluğa ve yoksulluğa terk etmiştir” dedi.

 

Pandemi döneminde açıklanan ekonomik tedbirlerin başından beri yetersiz kaldığını belirten Başkan Coşar, “AKP iktidarı bu zorlu süreci iyi yönetememiş birçok sektör ve kişi sıkıntılar yaşamaktadır. Kısacası pandemi nedeniyle kapatılan lokantalar, restoranlar, cafeler, kahvehaneler, kıraathaneler gibi işyeri sahiplerine başınızın çaresine bakın denmiştir. Bu kadar emekçi evine nasıl ekmek götürecek sorarız size. Halkın evine ekmek götüremediği dönemde sarayın milyonlarca harcaması var. Esnaf,  ekonomik krizden dolayı ödeyemediği kira giderleri için destek talep etmesine rağmen yararlanamamıştır. Esnaf ziyaretlerimizde sohbet ettiğimiz esnaflarımızın durumları içler acısıdır. Ödenemeyen kiralar, SGK primleri, vergi borçları, banka kredileri, elektrik borçları nedeniyle esnaflarımız çıkmaza girmiştir. Bunlar yetmezmiş gibi her gün yapılan zamlarla esnaf ve halk nefes alamaz hale gelmiştir” şeklinde konuşarak şunları söyledi:

 

“SGK primi 2020 yılında 956,48 TL iken 2021 yılında 1.162,69TL, bağ-kur primi ise 2020 yılında 1.015,33TL iken 2021 yılında 1.234,25TL olmuştur. Artık borçlarını ödeyemeyen esnaf sayısı her geçen gün artmakta ve her gün birçok esnaf kepenklerini indirmektedir.  Devletten destek bulamayan esnaf yanında çalışanların maaşını ödeyemez hale gelmiştir. Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Manavgat’ta da esnafın,  turizm emekçilerinin, işçilerinin durumu perişandır. İşsizliğin tavan yaptığı bu zorlu süreçte herkes büyük bir çıkmaza girmiştir. Yaşanan bunca soruna görmemezlikten gelen saray iktidarına sesleniyoruz artık halkın sorunlarına çözüm bulun. Halkın yaşadığı ekonomik sıkıntıyı gören iktidar olun. Hayatta kalma mücadelesi veren halk yapılan zamlarla boğulmuş vaziyettedir. Günden güne evine ekmek götüremeyen kişi sayısı artmaktadır. Ülkemiz ağır bir ekonomik kriz içindedir. Karşımızda tüm bunları görmek ve duymak istemeyen saray iktidarı vardır.

 

Halk perişan durumdadır. Artık yeter diyen esnaf var, emekçi var, işçi var, çiftçi var. Türkiye gerçek anlamda yönetilmiyor, savruluyor. Türkiye’de bir yönetim boşluğu var, her alanda yönetim boşluğu var. Açlığa yoksulluğa mahkum ettiğiniz halk ilk seçimde saray iktidarından bunun hesabını soracaktır. 19 yıllık AKP hükümeti halkı kuru ekmeğe muhtaç etmiştir. Bizler her zaman halkın yanında olacağız, halkın sesi olmaya devam edeceğiz. Bu zulüm düzeni Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarı ile son bulacaktır.”

HABER MERKEZİ                                                                       

 

 

 

 

 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir