‘Kahve Kokusu’ Manavgat’a yayılıyor

‘Kahve Kokusu’ Manavgat’a yayılıyor
‘Kahve Kokusu’ Manavgat’a yayılıyor 12.06.2017 15:58

Manavgat’ta faaliyet gösteren ‘Kahve Kokusu’ topluluğu, geçtiğimiz günlerde ‘Dolunay Akşamları’ etkinliğinin ikincisini düzenledi.

 

Kültürel ve sosyal faaliyetlerde bulunmak, doğa sporları ve diğer spor dallarında aktiviteler yapmak, çeşitli konser , tiyatro, sinema vb. faaliyetlere katılmak, sosyal sorumluluk projeleri üretmek ve katkıda bulunmak, kişisel gelişim, doğa ve canlıların korunması konularında sohbet toplantıları düzenlemek amacıyla Manavgat’ta kurulan Kahve Kokusu topluluğu, etkinliklerine devam ediyor. Topluluk son olarak ‘Dolunay Akşamları’ etkinliği düzenledi. Etkinlikte dolunay akşamı deniz kenarında ateş yakılarak, etrafında toplanıldı. Eğlencenin ardından kahve pişirilerek katılımcılara ikram edildi. Dolunay ışığında deniz kenarında yürüyüş yapıldı.

 

“SOSYAL ETKİNLİĞİ AMAÇLADIK”

Toplulukla ilgili açıklama yapan kurucu Nurettin Sabancı; “ Genelde bizi doğa yürüyüş grubu olarak biliyorlar ama grubu kurarken amacımız çeşitli konuları kapsamasıydı, biz her türlü sosyal etkinlikte bulunmayı amaçlıyoruz.  Gönüllülük esasına dayalı bir arkadaş grubu diyebiliriz. Her türlü etkinliği kapsayan bir topluluk olduğumuz için, ismimizin de herkesin sevdiği kahve kokusu olmasına karar verdik. Yıllardır doğa yürüyüşü yapıyoruz ve sosyal kültürel etkinliklere katılıyoruz,
kendi topluluğumuzu kurarak daha farklı ve faydalı şeyler yapabileceğimiz düşündük. Amacımız insanları doğaya ve sosyal etkinliklere teşvik etmek, ailelerin çocukları ile birlikte katılımını sağlayarak çocukların zararlı alışkanlıklardan uzak durmasını, doğayı sevmesini, tanımasını sağlamak, doğada olmayı,sağlıklı yaşamayı severken bunları çoğaltmak diyebiliriz. Ben şahsen arkadaşlarımla birlikte doğaya çıkmayı çok seviyorum, bu sevgiyi hisseden herkes topluluğumuza katılabilir” diye konuştu.

 

Kahve Kokusu topluluğu, etkinliklerinin artarak devam edeceğini belirtti.

 

Haber: Duygu KAYA 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir