TİSOYAB:Gezi turizmine önem vermeliyiz

TİSOYAB:Gezi turizmine önem vermeliyiz
Turizmciler, her şey dahil sistemiyle tatile gelen turistler konaklama tesisini tanıyarak bölgeden ayrıldığını belirtiyor. Bölge destinasyonunun tanınması için kitle turizmi yanı sıra gezi turizmininde öne çıkması gerektiği kaydediliyor. Alman, İngiliz, Hollanda ve Belçikalı turistler her şey dahil sistemiyle tatil yapmayı severken Çek Cumhuriyet, Macaristan, Slovakya, Makedonya, Norveç, İsveç ve İsviçreli turistler gezi öncelikli tatil yapıyor. Titreyengöl-Sorgun Turizm Yatırımcıları Birliği(TİSOYAB) Başkanı Hüseyin Aydoğan, kitle turizmi anlayışıyla tatile gelen turistlerin sadece otel ve çevresini tanıyarak bölgeden ayrıldığını ifade etti.10.07.2014 11:33


    Destinasyon bölgesinin tarihi, doğal, kültürel ve arkeolojik varlıkları tanımak için gezi öncelikli turizmi canlı tutulması gerektiğini belirten Aydoğan, gezi turuna çıkan turistlerin varlıklı, harcama yapma potansiyeli yüksek ve entelektüel turistler olduğunu kaydetti. 

Antalya'nın kitle turizminde yatak kapasitesinde doyuma ulaştığını belirten Aydoğan, "Kültür turizminin canlı tutmanın yolu gezi turizmine ön plana çekmekten geçiyor. Gezi turizminin yaygınlaşması kültür turizmini her daim canlı tutacaktır. Antalya Havalimanı'ndan otele gelen ve bir hafta on gün ayrıldıktan sonra denize, havuza girme ve otel yemeklerinden bahsetme olacaktır. Bu turizm konseptinde turistlerin bizim değerlerimizi ve kültürümüzü tanıma şansı az. Gezi turizmi bölgemizde turizmi yılın 12 ayı canlı tutacaktır. Gezi turizmine özel önem vermeliyiz. Gezi turizmi, turizmi yılın 365 canlı tutar. Almanya, Fransa ve İngiltere gezi turizmin her zaman canlı tutuyor. " dedi.

Diğer EKONOMİ haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir