Son gün 1 Nisan

Son gün 1 Nisan
Tütün ve Alkol satan esnafın TAPDK belgeleri almaları için son günün 1 Nisan olduğu MATSO tarafından yapılan açıklama ile belirtildi.27.03.2013 08:34

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Dr. Şükrü Vural, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, mevzuatta yapılan değişiklikle Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu (TAPDK) hesabına yatırılmasının ardından, uygun faaliyet konulu iş yeri açma ve çalışma ruhsatının, yetkilendirilen odalara ibrazı ve işlemin satış belgesi üzerinde gösterilmesinin zorunlu kılındığını bildirdi.

Uygulama değişikliğine ilişkin hazırlanan ayrıntılı bilgilendirmenin yazılı olarak ülke genelinde faaliyet gösteren satıcılara posta yoluyla gönderildiğini belirten Dr. Şükrü Vural, 2013 yılı uzatım işleminde en son tarihin 1 Nisan mesai bitimi saati olduğunu ifade ederek; “TAPDK hesabına işlem bedelini yatırmış olsa dahi, yetkili odalara başvurmayan ve gerekli belgeleri ibraz etmeyen satıcıların satış belgeleri iptal duruma düşecektir. Bilindiği üzere ilgili mevzuatta yapılan değişiklikle 2013 yılı süre uzatım işleminde süre 1 Nisan 2013 Pazartesi Günü mesai bitimine kadardır. TAPDK tarafından yetkilendirilen odalara ibrazı ve işlemin satış belgesi üzerinde gösterilmesi zorunlu kılınmıştır. Yetkili odalara başvurmak suretiyle, işlem bedelinin ödendiğine ilişkin dekont, işyeri açma ve çalışma ruhsatı ile mevcut satış belgesinin asıl suretini ibraz etmeleri zorunludur. İşlemlerin son günlerinde yaşanması muhtemel yoğunluk nedeniyle mağdur duruma düşmemeleri için mart ayının sonu beklenmeden gerekli başvurunun bir an önce yapılması satıcıların yararına olacaktır” diye konuştu.

Diğer EKONOMİ haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir