MATSO’dan Akbank ile protokol

MATSO’dan Akbank ile protokol
Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO), üyelerine yönelik olarak Akbank ile kredi protokolü imzaladı. İmza töreni dün MATSO Hizmet Binasında gerçekleştirildi. 28.05.2013 16:56
Törene; Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Şükrü Vural, Akbank Manavgat Şube Müdürü Mehmet Şahin, Manavgat Şube KOBİ Müşteri İlişkileri Yöneticisi Muhsin Çetinkaya ile Akdeniz Bölge Müdürlüğü Yöneticileri Ahu Fettahoğlu ve Belgin Duyar katıldılar.

İmzalanan protokol, MATSO Üyelerine Bankacılık işlemlerinde avantajlar içeren KOBİ Destek Paketi, Avantajlı Krediler Paketi ve Üye İşyeri Paketi sunuyor.

KOBİ Destek Paketi üyelere; KOBİ Destek Kredisi kullanmaları halinde 3 ay süre ile Akbank Şubelerinden yaptıkları 20 havale, 20 EF , 20 Çek Tahsilatı, İnternet Şubesinden sınırsız Havale ve EFT, 25 Yaprakjlı Çek Karnesi (Vergi Hariç), Pos Hizmet Ücreti Feragatı sağlayacak.

Avantajlı Krediler Paketi üyelere; Taksitli Ticari Krediler, Gayri Nakdi Krediler, Ticari İşyeri Kredilerinde 60 aya kadar vade ve TL/YP cinsinden kullanım olanağı veriyor.

Üye İşyeri Paketi üyelere; cazip oran ve Blokeler ile üye işyeri olanağı imkanı tanıyor.

İmza protokolünde konuşan MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Vural, “ Dönem dönem üyelerimiz için kredi anlaşmaları ve protokolleri imzaladık. Bunlara bugün bir yenisini daha ekledik. Krediler, ekonominin, ticaretin vazgeçilmezidir. Krediler, ekonominin işlemesinde, ticaretin canlı tutulmasında son derece önemlidir. Yerinde, etkin ve verimli kullanılmadır. Krediler, iş dünyası için önemli bir kaynaktır. Biz de bu kaynağı, yaptığımız bu anlaşma ve protokollerle üyelerimizin kullanımına sunuyoruz. Bugün ülkemizde bankalardan kullanılan krediler toplamı yaklaşık 834 milyar TL’ye yaklaşmıştır. Örneğin kullanılan işletme kredileri toplamı yaklaşık 230 milyar TL’ye, tüketici kredileri de yaklaşık 207 milyar TL’ye ulaşmış bulunmaktadır. Rakamların ulaştığı boyutta kredilerin, sosyo-ekonomik yaşamın gerçeği olduğunu gözler önüne seriyor. Üyelerimiz için, ekonomimiz için hayırlı olsun” dedi.

Diğer EKONOMİ haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir