Boztaş mı?... Senirli’mi?...

Boztaş mı?... Senirli’mi?...
Ülke genelinde gündemde var olan açılım süreci süredursun yine ülke genelinde TOBB bağlı Ticaret ve Sanayi odalarının seçim gündemi de varlığını sürdürüyor.21.04.2013 19:56
Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası seçim süreci ise ertelenen tarihi nedeniyle bir ara sessizliğe bıraktı kendini.

Geçtiğimiz hafta ortalarında hali hazırda Manavgat Ticaret odası başkanlığını iki dönemdir başarılı bir grafik çizerek sürdüren Dr. Şükrü Vural’ın “İşlerim nedeniyle aday değilim” açıklaması ile yeniden hareketlendirdi.

8 Haziran 2013 Cumartesi günü yapılacak olan MATSO seçimlerinde Dr. Şükrü Vural’ın çekilmesi ile birlikte başkan aday sayısı da ikiye düşmüş oldu.

İşin en ilginç boyutu ise iki başkan adayının da aynı gruptan çıkacak olması.

MATSO bünyesindeki gruplardan en Kalabalık gurubu olarak göze batan İnşaat sektörünü temsil eden gurubun iki adayı var yarışan.

Biri MASİAD Başkanı Ahmet Boztaş.. Diğeri ise siyasetten tanınan isim Selçuk Senirli.

8 Haziran’da yapılacak seçimlerde gruptan kim birinci çıkarsa otomatikman MATSO başkanı da o olacak.

Durum onu gösteriyor..

Düne kadar üç adaylı süren çekişmenin son günlerde ikiye düşmesi ile daha hızlı bir boyut kazandığını gözlemliyoruz.

8 Haziran tarihine bir hayli süre var bunu da göz ardı etmemek gerek,olası bir üçüncü aday çıkar mı?..Çıkmaz mı?..Onu da zaman gösterecek..

Şimdilik iki adaylı bir maraton diyelim..

Geçtiğimiz yılın başlarında yola çıkan MASİAD Başkanı Ahmet Boztaş ve ekibinin çalışmalarında önde olduğu gözlenirken, diğer ikinci aday Selçuk Senirli’nin de sessiz ve derinden sürdürdüğü çalışmalarında MATSO Başkanlığı için iddialı olduğunu söyleyebiliriz.

VURAL: ‘ADAYLARA BAŞARI DİLERİM’

Vural yazılı olarak yaptığı açıklamada; “Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası’nın (MATSO), Organ Seçimleri 8 Haziran 2013 Cumartesi Günü yapılacaktır.2005 Yılı Mart Ayı’ndan bu yana, iki dönem yaptığım Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Yönetim Kurulu Başkanlığı’na, 8 Haziran 2013 Cumartesi Günü gerçekleştirilecek seçimlerde işlerimdeki yoğunluk nedeniyle aday olmayacağım” dedi.

Odamızın kurulduğu günden bugüne kadar, son sekiz yılı Yönetim Kurulu Başkanlığında olmak üzere Üyelerimize ve Manavgat’a hizmet için çalıştım diyen Vural; “Bu çalışmayı Meslek Komitelerimiz, Yönetim Kurulumuz ve Meclisimizle birlikte gerçekleştirdik. Çalışmalarımızda gayemiz hep Ekonomisiyle Büyüyen Manavgat oldu. Bu çalışmalarda Bizlere güç, destek ve moral veren herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bundan sonraki dönemde de Üyelerimize ve Manavgat’a hizmet etmeye devam edeceğim. Gönlüm ve desteklerim hep Üyelerimiz, Odamız ve Manavgat ile olacak.8 Haziran 2013 Cumartesi Günü yapılacak seçimlerde aday olacak arkadaşlara başarılar diliyorum, Seçimlerin Üyelerimize, Odamıza, Bölgemize ve Ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

VURAL’IN EKİBİ NE YAPACAK?..

Geçtiğimiz hafta başkanlık yarışında yokum diyen Dr. Şükür Vural’ın ekibinin hali hazırda ne yapacağı,kime destek vereceği net bir şekilde belli değil.

Ya da aynı ekibin aylar süren çalışmaları bir kenara atmayıp aday çıkarıp, çıkarmayacağı da tartışılır bir hale geldi.

Kamuoyunda en çok konuşulan konuların başında Dr. Şükrü Vural’ın ekibinin önümüzdeki günlerde nasıl bir yol haritası çizeceği gündemde.

Şimdilik suskun olan ekibin önümüzdeki günlerde hareketleneceği de konuşuluyor.

İPİ KİM GÖĞÜSLER..

Hali hazırda iki adaylı devam eden süreç sonucunda Matso başkanlığı yarışında ipi kimin göğüsleyeceği de merak konusu.

MASİAD Başkanı Ahmet Boztaş mı?..Yoksa Selçuk Senirlimi?..

Manavgat kamuoyu gündemini bugünlerde en çok meşgul eden konu bu iki adaydan hangisinin başkan olacağı yönünde.

Üçüncü bir adayın çıkmayacağını var sayacak olursak, öncelikle iki adayında adaylığını netleştirmek için kendi gruplarında çok sıkı markaj uygulaması gerektiği gerçeği çıkıyor gün yüzüne.

Yani iki adayında aynı gruptan çıkacak olması nedeniyle grupta üstünlük kazanan tarafın başkanlığı kesinleşmiş olacak.

Bu konuda MASİAD Başkanı Ahmet Boztaş’ın seçim çalışmalarına aylar önceden başlamış olmasının avantaj olduğu dilden dile dolaşıyor.

Diğer yandan ise Selçuk Senirli’nin geçmişten bu yana MATSO’da meclis başkanlığı yapmış olmasının avantajı dillendiriliyor.

Tüm bu varsayımları göz önüne aldığınızda üçüncü bir aday çıkmaması halinde şimdilik ibrenin MASİAD başkanı Ahmet Boztaş’tan yana olduğunu söyleyen MATSO üyelerinin çoğunlukta olduğunu söyleyebiliriz.

Haziran ayına bir hayli zaman var..Bire gecede seçim atmosferinin değişeceğini göz önünde bulundurarak şimdiden MATSO başkan adaylarına başarılar dileri.z

İleriki günlerde konuyla ilgili görüşleri ve gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Günaydın Manavgat – Hüseyin Avni Gelendost

Diğer EKONOMİ haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir