“MATSO, bölgede en çok Girişimcilik Eğitimi açan kurumdur”

“MATSO, bölgede en çok Girişimcilik Eğitimi açan kurumdur”
MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, bölgede en çok girişimcilik eğitimi açan kurum olduklarını belirterek amaçlarının açılan eğitimler ile İlçede girişimci sayısını artırarak, istihdama katkı sağlamak olduğunu söyledi.23.12.2014 18:22

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliği ile girişimci adaylarına yönelik düzenlenen 2014 yılının son ücretsiz “Girişimcilik Eğitimi” sona erdi.  “Girişimcilik Eğitimi” sonunda bir konuşma yapan MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, girişimcilik ruhunun önemine vurgu yaparak, girişimci adaylarına tavsiyelerde bulundu. Son bir yıl içerisinde yedi “Girişimcilik Eğitimi” açtıklarını ifade eden Boztaş, “MATSO olarak bölgede en çok Girişimcilik Eğitimi açan kurumuz. Açtığımız eğitimler ile ilçemizde girişimci sayısını artması çaba gösteriyoruz. İlçemizde bulunan mevcut işletmeler yanı sıra yeni işletmelerin kurulması da elzemdir. Yeni açılan iş imkânları ile istihdama katkı sağlamayı hedefliyoruz. İlçemizde ne kadar çok girişimci adayı olursa, bölgemizin ve ülkemizin kalkınması da o kadar hızlı olacak ve işsizlik sorunu o kadar kolay çözülecektir.” dedi.

CESARETLİ OLMALARINI TAVSİYE ETTİ

Eğitimi tamamlayan girişimci adaylarının iş planlarını hazırlayabilecek bilgi ve beceriyi kazandıklarının altını çizen Boztaş,“ Girişimci adaylarının bu eğitimlerden yararlanarak işletmelerini açmalarını tavsiye ediyoruz” diye konuştu.  Eğitimlerin ardından daha fazla girişimci adayının işyeri açmasını beklediklerini kaydeden Boztaş, girişimcilik ruhunun ilçede daha da artması gerektiğinin altını çizdi. Boztaş, girişimcilik ve ticarette en önemli şeyin, kararlılık, özgüven, dürüst olmaktan geçtiğini belirtti.

MATSO 70 saat süren eğitimi başarıyla tamamlayanlara düzenlenecek törenle ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Sertifikası’ verilecek.

Diğer EKONOMİ haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir