Sema Koleji baharı fidan dikerek karşıladı

Sema Koleji baharı fidan dikerek karşıladı
Manavgat Özel Sema Koleji öğrencileri, ağaçlandırma çalışmaları kapsamında Sarılar'a yaklaşık 200 adet fidan dikti.01.04.2013 17:58
Kolej Müdürü Ahmet Çakır, sosyal ve kültürel çalışmalara her zaman ayrı bir önem verdiklerini, ağaçlandırma çalışmaları kapsamında Sarılar bölgesinde değişik ağaç çeşitlerinden 200 adet fidan dikimi yaptıklarını belirterek; “'Bu yaştaki çocuklar görerek, yaparak, yaşayarak öğreniyorlar. Mevsimin ağaç dikim mevsimi olması nedeniyle bu etkinliği düzenledik. Öğrencilere ağaç sevgisini aşılamak ve ağaçlandırmaya çalışmalarına katkıda bulunmak için fidan dikimi çok isabetli bir yöntemdir” dedi.

Okul Müdür Yardımcısı Erkan İnalkaç; “Öğrencilerin ağaç ve doğa sevgisi kazanmasını sağlamak ve çevresine karşı daha duyarlı olmaları için yapılan ağaç dikme etkinliğinde öğrenciler hem eğlendiler hem de öğrendi. Öğrenciler, dikilen fidanları sahiplenerek aralıklarla gidip bakımını yapmaya söz verdiler. Çocukların unutamayacakları etkinliklerden birisi çevre bilinci ile ağaç sevgisi. Eğlenerek öğretmek için, çevre bilinci oluşturmak için bugün böyle bir çalışma yaptık. Çocuklarımıza çevre bilincini ve ağaç sevgisini aşılamalıyız” dedi.

Diğer EĞİTİM haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir