Öğrencilere iletişim semineri

Öğrencilere iletişim semineri
Manavgat Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürlüğü, Akdeniz Üniversitesi Manavgat MATSO Turizm Fakültesi’nde öğrencilere yönelik olarak iletişim semineri düzenledi. Seminerde Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürlüğü görevlileri Sinem Haliboğlu ve Dilek Bağırgan öğrencilere bilgi aktarırken, Turizmcilerin de başta yabancı turistler olmak üzere insanlarla en fazla iletişime giren meslek grubunu oluşturduğunu ifade eden Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürü Nihal Etçi, “Doğru iletişim hem insan ilişkilerimizin gelişmesine katkı sunmakta hem de empati kurarak karşımızdaki insanı doğru bir şekilde anlarken, onun da bizi anlamasına yardımcı olmaktadır” dedi.13.10.2018 14:19 

Akdeniz Üniversitesi Manavgat MATSO Turizm Fakültesi’nde, Manavgat Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürlüğü tarafından iletişim semineri düzenlendi.

Seminerin açılış konuşmasını yapan Manavgat Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürü Nihal Etçi, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın dezavantajlı gruplar olarak tanımlanan çocuk, kadın, yaşlı, engelli, şehit yakını ve gazilerle ilgili pozitif ayrımcılık yaparak yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Manavgat’ta yaşanan bazı olayları örnek gösteren Etçi, Sosyal Hizmetler Müdürlüğü olarak kimsenin kaybolmasına izin vermeyeceklerini çünkü büyük bir aile olduklarını söyledi. Etçi, “Aslında bizim burada yapmak istediğimiz şey sizlerin dikkatini çekerek bir farkındalık oluşturmak, eğer çevrenizde gelişen olayların, ihtiyaçların farkına varabilirsek sizlerin sosyal proje oluşturmanız ve bunlara gönüllü katılmanız, dezavantajlı gruplara destek olmanız bizim bu sunumdan sonraki beklentimiz. Sizlerde zannediyorum bu genç nesilde bu hassasiyetin ve enerjinin olduğuna inanıyorum” dedi.

Bakanlığın güçlü bir toplum, sağlıklı bireyler ve güçlü aileler olması için aile destek programını oluşturduğunu ve bunun için de 70 akademisyenin bir araya gelerek bir çalışma grubu oluşturduğunu belirten Nihal Etçi, “Bu çalışmanın içerisinde aile eğitimi ve iletişim alanı var. Bunların içinde hayatın ilk çeyreği olan 0-18 grubundaki iletişim şekli, evlilik ve aile hayatı, aile yaşam verileri, okul ve aile modülü yine aile ile ilgili hukuk alanında, hukuk okuryazarlığı, kişisel haklar, aile hukuku, iş hayatı ve hukuk, yine özel gereksinimli grupların yasal hakları yine ailenin iktisat alanıyla ilgili aile bütçesi ve kaynak üretimi, finansal okuryazarlık, enerji tasarrufu, aile ve alışveriş, küçük işletme birimi olarak aile diyoruz. Yine en önemlisi güncel olan medya alanıyla ilgili eğitimlerimiz oluyor” diye konuştu.

Etçi’nin konuşmasının ardından kurum görevlileri Sinem Haliboğlu ve Dilek Bağırgan interaktif bir sunum ile öğrencilere iletişim ile ilgili bilgiler sundular.

Diğer EĞİTİM haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir